WĘGRY – kraj wina i papryki ze znakiem UNESCO

0
Cena
Od670zł
Cena
Od670zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

929

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

3 dni/2 noce
Data: Na zamówienie
Lublin, Polska
Eger – Budapeszt - Szentendre - Aggtelek
Opis Wycieczki

EGER – BUDEPESZT – SZENTENDRE – AGGTELEK

Węgry – wspaniłay kraj, zawsze ciepły dla Polaków, nie tylko za sprawą pogody, ale i ostrej papryki, wina, tokaju, dobrego jedzenia oraz wspaniałych zabytków i najdunajskich krajobrazów.

Budapeszt – jedno z najpiękniejszych miast w Europie nad samym Dunaju. Eger – waleczne maisto byczej krwi. Szentendre – jak nasz polski Kazimierz nad Wisłą, a jaksinie w Aggtelek to cud natury Europy Środkowej.

Jak tam nie być – koniecznie trzeba pojechać!

Miejsce Wyjazdu i Przyjazdu

Lublin, Polska

Godzina Spotkania

Wyjazd z Polski w godzinach nocnych i przyjazd do Egeru

Cena Zawiera

 • przejazd komfortowym autokarem,
 • opłaty autostradowe i parkingowe,
 • 2 noclegi w hotelu *** w Budapeszcie,
 • wyżywienie – 2 śniadania i 1 obiadokolację,
 • opiekę pilota, usługę lokalnego przewodnika,
 • ubezpieczenie NNW i KL.

Cena Nie Zawiera

 • rejsu statkiem po Dunaju - 12 euro/osoba ,
 • wieczorku folklorystycznego i kolacji w czardzie – 20 euro/osoba (płatnych pilotowi),
 • wydatków własnych,
 • dopłat do pokoi jednoosobowych,
 • biletów wstępów dla chętnych:
 • Kościół Macieja 1200 HUF/osoba – ok. 4 euro
 • Bazylika Św. Stefana 200 HUF/osoba – ok. 0, 60 euro
 • Muzeum Marcepanu 550 HUF/osoba – ok. 1,80 euro
 • Jaskina Baradla 2000 HUF/osoba – ok. 6.45 euro

Wpłaty i Ważne Informacje

 • Cena: 670,00 zł /osoba przy 40 osobach płatnych
Program

Dzień 1EGER - BUDAPESZT

Wyjazd z Polski w godzinach nocnych i przyjazd do Egeru – legendarnego miasta byczej krwi.
Zwiedzanie starówki, m.in. Bazyliki – drugiej co do wielkości na Węgrzech; Minaretu – najdalej wysuniętego na północ zabytku tureckiego, Ryneku, barokowego Kościoła Franciszkanów (minorytów) oraz obronnego Zamku bronionego przez Isztfana Dobo przed Turkami.
Czas wolny na kawę/lunch i pamiątki pośród urokliwych uliczek i kamieniczek Egeru.

Przejazd w kierunku Budapesztu.

Relaksacyjny rejs statkiem po Dunaju, gdzie poznamy to wspaniałe miasto w pigułce, zobaczymy pięknie oświetlone wszystkie zabytki po stronie Budy i Pesztu (w tym Parlament) oraz wspaniałe mosty. Panorama Budapesztu znalazła się pod opieką UNESCO, ponieważ brzegi Dunaju prezentują różne okresy historii węgierskiej stolicy, a miejski krajobraz Budapesztu należy do najwspanialszych na świecie.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2BUDAPESZT

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem w hotelu i wyjazd na zwiedzanie miasta, m.in. Plac Bohaterów (Plac Milenijny) – można powiedzieć, że to Panteon Węgier, gdzie wśród bohaterów zobaczymy także postacie polskich królów. Nieopodal znajduje się tzw. Zamek Vajdahunyad i znane budowle w różnych stylach architektonicznych towarzyszące terenom Węgier przez lata.
Wjedziemy na Wzgórze Zamkowe, zobaczymy pierwszą oficjalną siedzibę królewską wzniesioną już z rozkazu króla Béli IV. Cały kompleks zabudowań królewskich, podobnie jak całe Wzgórze Zamkowe, znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
Wejdziemy do cudownego gotyckiego Kościóła Macieja, zwany również Budzińską Świątynią Koronacyjną. Usytuowany jest w samym centrum Wzgórza Zamkowego. Choć jego popularna nazwa odwołuje się do imienia Macieja Korwina, władcy szczególnie zasłużonego dla rozbudowy całego wzgórza zamkowego w XV wieku, w rzeczywistości świątynia poświęcona jest Najświętszej Marii Pannie – patronce Węgier.
Pospacerujemy po Basztach Rybackich, dawnych murach zamkowych. Będziemy także na Wzgórzu Gellerta, biskupa męczennika, z pomnikiem wolności i Cytadelą.
Zwiedzimy również Bazylikę Św. Stefana, to najważniejsza świątynia dla Węgrów ze słynnymi relikwiami Króla Stefana oraz kopią obrazu Czarnej Madonny z Częstochowy.

Czas wolny. Możliwość zrobienia zakupów m.in. w zabytkowej hali targowej.

ok. 18.00 Powrót do hotelu, przygotowanie do wieczoru w czardzie.
20.00 Węgierski wieczór w Czardzie z tańcami, degustacją i lokalnymi potrawami.

Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3SZENTENDRE

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i Przejazd do Szentendre – urokliwego wielokulturowego miasteczka, niedaleko Budapesztu, położonego tuż nad Dunajem; to jakby węgierski Kazimierz nad Wisłą. Zwiedzanie m.in. Rynku, Muzeum Marcepanu i Muzeum Bożego Narodzenia. Czas wolny. Spacer nad Dunajem.

Przejazd na północ Węgier do Jaskini Baradla o długości 25 kilometrów w Aggtelek, która należy do najciekawszych atrakcji przyrodniczych Europy Środkowej. Będzie to wycieczka korytem podziemnej rzeki Styks, gdzie zobaczymy niesamowite formy utworzone z nacieków wapiennych. Potężna jaskinia Baradla leży na terenie Słowackiego Krasu i wzgórz krasowych Gömör-Torna. Cały ten teren chronionych jest w Parku Narodowym Aggtelek oraz Obszarze Chronionego Krajobrazu Slovensky Kras. Ponadto naszpikowany jaskiniami obszar został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wyjazd w stronę Polski.

Zdjęcia