Grecja z Macedonią i Bułgarią – kolebka cywilizacji 7-15 września 2024 – 9 dni

0
Cena
Od2,800zł
Cena
Od2,800zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2789

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

9 dni/8 nocy
Data: 7-15 września 2024 (od soboty do niedzieli)
Lublin, Rzeszów
Grecja, Macedonia, Bułgaria
Opis Wycieczki

To wspaniała podróż przez całą Grecję, połączona z  wypoczynkiem na Riwierze.  Zabytki antyczne z listy UNESCO, rejs statkiem, mistyczne cerkwie i klasztory. Doskonałe jedzenie. Do tego wieczorek grecki. Przed Grecją czeka nas urokliwe Skopie w Macedonii, a na powrocie bułgarski, najważniejszy w tym kraju, Monastyr Rylski, położony w malowniczych górach Riła. Odwiedzimy: Skopie, Saloniki, Termopile, Delfy, Meteory – wiszące klasztory i Monastyr Ryski. Zapraszamy do dawnej Hellady 🙂

Zapisy i rezerwacje – do końca lutego.  WYSTARCZY DOWÓD OSOBISTY, MOŻE BYĆ TAKŻE PASZPORT 🙂

Miejsce wyjazdu i przyjazdu

wyjazd: sobota- 7 września, godz.: 1.00 (noc z piątku/ sobotę)

miejsca zbiórek:  1) Lublin,  Parafia pw. Trójcy Świętej, ul Nałęczowska 94;  2) Lublin; Kościół Franciszkanów na Poczekajce, Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka, al. Kraśnicka 76;

Można wsiadać po trasie, jedziemy przez Rzeszów do przejścia w Barwinku – prosimy o informacje przy zapisach.

Cena: 2800 zł + 350 euro przy 50 osobach 2950 zł + 370 euro przy 45 osobach; (euro płatne u pilota w dniu wyjazdu);

 • •8 noclegów w hotelach *** (6 noclegów w Grecji + 2 noclegi tranzytowe w Serbii), • grecki podatek turystyczny - tzw. takse hotelowe
 • ubezpieczenie NNW, KL,
 • opieka pilota w trakcie całej imprezy,
 • opłaty za obowiązkowych przewodników miejskich oraz zestawy tour guide do oprowadzania
 • opłaty drogowe, autostradowe i parkingowe;
 • transport komfortowym autokarem;
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • • bilety wstępu według programu
 • obowiązkowe fundusze TFP i TFG
 • organizacje, podatki, w tym VAT

Cena nie zawiera

 • dopłat do pokoi 1 os. - ok. 50-70 e/osoba/doba
 • posiłków nieujętych w programie
 • napoi do obiadkolacji
 • • Imprez fakultatywnych dla chętnych: • Wieczór grecki z muzyką, greckim jedzeniem i winem – koszt ok. 55 e/os. • Olimp-Dion-Kastro-Platamona – 35 e/os. + bilety wstępu: Dion 6e, Kastro-3e; rejs Skiatos- 55 e/osoba;

Wpłaty i ważne informacje

 • Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
 • Zaliczki 500 zł – do końca lutego 2024; 1000 zł – do końca kwietnia 2024; pozostała – do 15 sierpnia 2024 w zależności od liczby chętnych; euro płatne w autokarze u pilota; w obiektach kultu, cerkwiach obowiązuje odpowidni strój, zakryte ramiona, kolana - panie, jak i panowie; w niektórych cerkwiach nakrycie głowy dla pań;
Program

Dzień 1Lublin - Nisz

1 dzień –   7 września  2024 – sobota-  Lublin – Nisz

Wyjazd z Lublina ok. godz. 01:00, przejazd przez Słowację, Węgry w stronę Serbii. Wieczorny przyjazd do hotelu w Niszu, obiadokolacja, nocleg tranzytowy.

Dzień 2Skopie

2 dzień – 8 września -2024  – niedziela  – Skopie

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Skopie i zwiedzanie miasta , m.in. kamienny most, łaźnie Dauta Paszy, Stara Czarszija, cerkiew św. Spasa z rzeźbionym w drewnie ikonostasem, Bit Pazar, Muzeum Matki Teresy Albanki urodzonej w Skopje. Msza święta dla chętnych. Przejazd na nocleg do Salonik, obiadokolacja.

Dzień 3Saloniki

3 dzień – 9 września 2024 – poniedziałek  – Saloniki – Termopile

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Salonik (UNESCO), gdzie Apostoł Paweł spędził miesiące nauczając. Tu  urodzili się bracia Cyryl i Metody. Zwiedzanie m.in. dzielnicy świętego, bazylika św. Dymytra, białej wieży – symbolu miasta, a zarazem dawnego więzienia, plac Arystotelesa. Przejazd w stronę Aten, po drodze foto stop w Termopilach. Miejsce wielkiej bitwy Greków z Persami. Nocleg w okolicy Aten, obiadokolacja. W ciągu dnia msza święta dla chętnych.

 

 

 

Dzień 4Ateny

4 dzień – 10 września 2024 – wtorek  – Ateny – wieczór grecki

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Aten – stolicy Grecji. Zobaczymy m.in. starożytny ośrodek kultu religijnego (Odeon Herodosa Attykusa, Świątynia Ateny Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon), Teatr Dionizosa, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Starożytny Stadion Olimpijski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, Ogrody Narodowe, Parlament. Powrót do hotelu w okolice Aten, obiadokolacja. Nocleg.  W ciągu dnia msza święta dla chętnych. Wieczór grecki  (fakultet dodatkowo płatny) – nauka tańca greckiego, poznanie kuchni greckiej i zwyczajów.

Dzień 5Delfy

5 dzień – 11 września 2024 – środa  –  Delfy – Riwiera Olimpijska

Śniadanie. Przejazd do Delf (UNESCO). Zwiedzanie: Parnas – tarasy spacerowe. Muzeum Archeologiczne, Świątynia Ateny, ruiny antycznego gimnazjonu, Świątynia Apollina, antyczny teatr grecki. Przejazd na Riwierę Olimpijską do hotelu na nocleg i obiadokolację.

Dzień 6Riwiera - wypoczynek - Olimp

6 dzień –  12 września  2024 –  czwartek –  wypoczynek na Riwierze

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny. Plażowanie. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych możliwość skorzystania z dwóch fakultetów do wyboru: Rejs na Skiatos (50 euro/osoba) lub wycieczka na Olimp (50 euro/osoba + bilety 9 e).

Dzień 7Meteory - wiszące klasztory

7 dzień – 13 września –   2024 – piątek – Meteory

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Meteorów, wiszących klasztorów. Niesamowite dzieła sztuki, klasztory zawieszone między niebem, a ziemią w których toczy się życie religijne, mnisi udostępnili je dla zwiedzających. Zwiedzanie pracowni pisania ikon. Powrót do hotelu na nocleg, obiadokolacja.  W ciągu dnia msza święta dla chętnych.

Dzień 8Bułgaria – Monastyr Rylski - Nisz

8 dzień 14 września 2024 – sobota – Monastyr Rylski – Nisz

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Grecję  i Bułgarię, po drodze zwiedzanie Monastyru Rylskiego (UNESCO). Nocleg tranzytowy w Niszu na terenie Serbii, obiadokolacja. Msza święta dla chętnych w hotelu.

Dzień 9Nisz - Lublin

9 dzień – 15 września  2024- niedziela –  Nisz – Lublin

Wczesne śniadanie. Dalszy powrót w kierunku Polski (przez Węgry, Słowację). Powrót do Lublina w późnych godzinach wieczornych. 

Zdjęcia