Zadzwoń lub napisz do mnie.
+48 691 516 727
kontakt@edu-tour.pl
Sandomierz – miasto królewskie nad Wisłą i Sanem. Urokliwe, pełne zabytków, z niepowtarzalnym klimatem …
Tyle tu atrakcji, dla dorosłego i dla dzieci, poczynając od Ojca Mateusza, po ciekawe podziemia, widoki z Bramy Opatowskiej i skarbów Zamku 🙂
Ale zwiedzimy także nową atrakcję – Czary Napary! Wspinały świat tajemniczych mikstur zielarskich i aptekarskich na bazie odkryć Marcina z Urzędowa.
Dowiemy m.in. wykorzystaniu ziół w kuchni, łazience i sypialni (które zioła pobudzają nasze zmysły), a także o roślinach trujących (w tym najsłynniejszych otruciach w historii świata, receptach trucizn, tu czeka na nas zagadka kryminalna na bazie powieści Umberto Eco „Imię Róży”).
A ponieważ to weekend, gdzie święcimy palmy wielkanocne – poznamy zioła, z których najchętniej wykonywano palmy.
Poza tym dowiemy się, które zioła są dobre dla naszego zdrowia 🙂
Zapraszamy!
Lublin, Plac Zamkowy, godz. 8.00 – można wsiadać po trasie – Niedrzwica, Kraśnik, Annopol – daj znać przy zgłoszeniu 🙂
8.00 – zbiórka Plac Zamkowy, Lublin
8.00 – zbiórka i wyjazd z Placu Zamkowego w Lublinie. Można wsiadać w Niedrzwicy, Kraśniku, Annopolu; możliwa antenka z Zamościa i okolic;
Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzimy m.in. Bramę Opatowską, Rynek Sandomierski, Ratusz, Katedrę, spróbujemy przejść przez Ucho Igielne, zobaczymy Dom Długosza oraz Kościół ojców Dominiaków (wejście) oraz Zamek. W trakcie spaceru po Sandomierzu odszukamy miejsca znane z serialem „Ojciec Mateusz”, a chętni będą mogli wejść do Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza.
A to wszystko okraszone legendami.
12.00 – Wejście do nowej atrakcji Sandomierza – Czary Napary – niżej dokładny opis atrakcji, które nas czekają 🙂 !
W trakcie spaceru czas wolny i przerwa na obiad we własnym zakresie.
Przyjazd do Lublina około 20.00
CZARY NAPARY – jest to jedyna w Polsce interaktywna wystawa ziół, naparów i wszelkich roślinnych czarów.
Patronem i gospodarzem tego miejsca jest najsłynniejszy polski botanik, który mieszkał w Sandomierzu przez ponad 30 lat. Nazywany był Marcinem z Urzędowa. Na podstawie klasycznej i współczesnej literatury botanicznej oraz własnych badań florystycznych opracował dzieło z zakresu botaniki lekarskiej. Herbarz polski, wydany drukiem w 1595 r. Na wystawie można zapoznać się z oryginalnych wydaniem Herbarza, ale także posłuchać samego Marcina.
Już na wejściu hiperrealistyczna figura słynnego doktora powita wszystkich odwiedzających diagnozą i propozycją naturalnego remedium. Odnaleźć je będzie można w kolejnych salach poświęconych ziołom oraz roślinom leczniczym.
Zapraszamy także do detektywistycznej zabawy nawiązujące do powieści Umberto Eco „Imię Róży”. Korzystając ze wskazówek i poszlak będzie można rozwiązać zagadkę księgi, która wywołała zamieszanie w pewnym średniowiecznym opactwie. Artefaktów poświęconych ciemnej stronie roślin jest więcej- filmowe portrety najsłynniejszych otruć w dziejach, opowieści o zatrutych przedmiotach…
Antidotum na te wszystkie mrożące soki w liściach historie jest sala poświęcona odtrutkom. Znajdziemy tu eliksiry znane Borgiom, jak i bardziej współczesne metody radzenia sobie z toksynami. Brzmi ciekawie? To zaledwie początek zabawy. Następne kroki prowadzić będą do równie fascynujących obiektów. Tajemnicza szafa z trunkami dla dorosłych, grzybowa polana dla dzieci, czy domowa apteczka naturalnych medykamentów sprawią że odwiedziny w Akademii Ziołowej Czary Napary będą niezapomnianą przygodą.
Na naszej wycieczce do Czary Napary –
1 . przekonasz się co nas leczy, a co szkodzi i jak można temu zaradzić;
2. poznasz właściwości ziół, grzybów, eliksirów i mikstur;
3. przeniesiesz się w czasie, by podążyć za najsłynniejszymi trucicielami w dziejach;
4. złapiesz kroplę optymizmu z ziołowych nalewek, zrelaksujesz się podczas grzybobrania i miło spędzisz czas 🙂
Zapraszamy:)