O królu, koziołku, czarciej łapie – i inne legendy lubelskie

0
Cena
Od30zł
Cena
Od30zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1616

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

1 dzień
Data: na zamówienie
Opis wycieczki

Zabawa i zwiedzanie. Poznamy najciekawsze lubelskie legendy! 

W Lublinie pomieszkiwał kiedyś prawdziwy król. Miał swoją siedzibę na Zamku. Zobaczymy pierwszą obronną budowlę Lublina – Donżon, ale poco ona była potrzebna królowi? Pospacerujemy uliczkami Starego Miasta, dowiemy się od jakiej ryby pochodzi nazwa Lublina, o czym był sen Księcia Leszka Czarnego, co na ucho wyszeptał mu Archanioł Michał, jakie tajemnice kryje Plac po Farze, dlaczego symbolem miasta jest Koziołek. Sprawdzimy czy Kamień Nieszczęścia nadal wędruje po uliczkach Lublina, jak go ujarzmić. Czy kogucik na Wieży Trynitarskiej dalej pieje i dlaczego czarci wstawili się za biedną wdową.

Miejsce spotkania

Wejście przed Zamkiem , na górze, ul. Zamkowa

Godzina spotkania

godz. 12.00, 29 stycznia 2023

Wpłaty i ważne informacje

  • Cena: 25 zł /osoba , dzieci do lat 6 bezpłatnie
Program

W programie:

W Lublinie pomieszkiwał kiedyś prawdziwy król. Miał swoją siedzibę na Zamku. Zobaczymy pierwszą obronną budowlę Lublina – Donżon, ale poco ona była potrzebna królowi?

Pospacerujemy uliczkami Starego Miasta, dowiemy się od jakiej ryby pochodzi nazwa Lublina, o czym był sen Księcia Leszka Czarnego, co na ucho wyszeptał mu Archanioł Michał, jakie tajemnice kryje Plac po Farze, dlaczego symbolem miasta jest Koziołek. Sprawdzimy czy Kamień Nieszczęścia nadal wędruje po uliczkach Lublina, jak go ujarzmić. Czy kogucik na Wieży Trynitarskiej dalej pieje i dlaczego czarci wstawili się za biedną wdową.

Zdjęcia