Zamki i rezydencje Wołynia – Łuck

0
Cena
Od360zł
Cena
Od360zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

4401

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

2dni/1 noc
Data: na zamówienie
Lublin, Polska
Wołyń, Ukraina
Opis wycieczki

Zamki i rezydencje Wołynia – kraina rodu Radziwiłłów, Słowackiego, Królowej Bony. Historyczne tereny Rusi i Rzeczypospolitej, dawny splendor, miejsca kultu. Poznamy Łuck- serce tych ziem.

Miejsce wyjazdu i przyjazdu

Lublin, Plac Zamkowy 1; możliwość zabrania osób z Krasnegostawu i Hrubieszowa.

Godzina spotkania

6.00, Plac Zamkowy w Lublinie

Cena zawiera

  • Cena 360 zł/osoba przy 30 osobach platnych zawiera: transport, parkingi,
  • ubezpieczenie NNW i KL;
  • usługę pilota oraz lokalnych przewodników; bilety wstępu oraz przewodników muzealnych;
  • regionalny obiad
  • podatki turystyczne na Ukrainie;
  • tour guidy - zestawy do oprowadzania;

Cena nie zawiera

  • wydatków osobistych uczestników;
  • posiłków nie ujętych w programie;

Wpłaty i ważne informacje

  • Należy mieć ważny paszport minimum 6 miesięcy. Kolejność zwiedzania jest ramowa.
  • przy mniejszej ilości osób kwota zostanie przeliczona na faktczną liczbę uczestników
Program

Dzień 1

6.00 – zbiórka uczestników na Placu Zamkowym w Lublinie, przejazd w stronę granicy z Ukrainą w Zosinie. Możliwość zabrania uczestników w Krasnymstawie i Hrubieszowie. Przyjazd do Łucka, złożenie bagaży w Hotelu. Spotkanie z przewodnikiem. Przerwa na kawę i wymianę pieniędzy. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. Zamek Lubarta, katedrę katolicką Piotra i Pawła, Sobór Prawosławny św. Trójcy. Pospacerujemy malowniczymi uliczkami Łucka. Będziemy również w Muzeum Ikony Wołyńskiej, gdzie znajduje się słynna i tu oryginalna Ikona Chełmskiej Matki Bożej, która jest najstarszą ikoną na Ukrainie. Przejazd do Ołyki – zwiedzanie dawnej rezydencji Radziwiłłów, kościoła Piotra i Pawła oraz majestatycznej kolegiaty pw. Świętej Trójcy ufundowanej przez księcia Albrychta Stanisława Radziwiłła. Spacer po „posiadłości” i miasteczku. Przejazd do Łucka na wspólną obiadokolację w stylu ukraińskim w jednej z restauracji w centrum. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Dubna. Dubno należy do najciekawszych miast na Wołyniu ze względu na zachowany historyczny układ urbanistyczny i starą zabudowę centrum. Najcenniejszym zabytkiem Dubna jest zamek, który zwiedzimy. Został on wzniesiony przez Wasyla Ostrogskiego na początku XV w., zamieniony przez Konstantego Ostrogskiego w potężną, murowaną fortecę i następnie przekształcony przez Lubomirskich w magnacką rezydencję.
Przejazd do Krzemieńca- rodzinnego miasta Juliusza Słowackiego. Wejdziemy do Muzeum jego imienia, aby poznać pamiątki po mistrzu. Zobaczmy także m.in. zespół klasztorny Jezuitów – Liceum Krzemienieckie. Podczas zwiedzania Krzemieńca wspólny obiad. Na zakonczenie wycieczki udamy się do jednej z trzech na Ukrainie najważniejszych świątyń dla wyznawców prawosławia – Ławry Poczajowskiej. W skład zespołu architektonicznego Ławry wchodzą: Sobór Zaśnięcia Matki Bożej w stylu rokoko z XVIII w., klasztor (budynek z XVIII w.), sobór Świętej Trójcy z początku XX w., nowo wybudowany sobór Przemienienia Pańskiego oraz dzwonnica. Zobaczmy m.in. słynący cudami wizerunek Matki Boskiej Poczajowskiej, odcisk stopy Matki Boskiej. Chętni będą mogli nabrać cudownej wody w buteleczki. Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną do granicy w Dołhobyczowie.

Zdjęcia