WŁOCHY – Pielgrzymka inna niż wszystkie! Do Św. Michała, Św. Jana Pawła II, Ojca Pio, Św. Antoniego, Matki Boskiej Różańcowej

0
Cena
Od1,890zł
Cena
Od1,890zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

708

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

9 dni/8 nocy
Data: Na zamówienie
Lublin, Polska
Austria, Włochy
Opis wycieczki

RZYM – WATYKAN – PADWA – WENECJA – LORETO – SAN GIOVANNI ROTONDO – BARI – MONTE CASSINO – ASYŻ – POMPEJE – MARIAZELL

 • Znane i nieznane miejsca pielgrzymkowe 
 • Wyjątkowa atmosfera
 • Audiencja u Papieża!
 • Spokojne tempo zwiedzania
 • Czas na modlitwę i msze święte  
 • …włoska kawa, pizza, mamma, siesta!

Miejsce wyjazdu i przyjazdu

Lublin, Polska

Godzina spotkania

Zbiórka w godzinach rannych, około północy, przejazd autokarem przez Czechy i Austrię.

Cena zawiera

 • 7 noclegów – pokoje 2,3 os z łazienkami,
 • 7 x śniadania kontynentalne wzmocnione,
 • 7 x obiadokolacje,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • opieka pilota w trakcie całej imprezy,
 • opłaty: za obowiązkowych przewodników miejskich, słuchawki turystyczne, komunikację miejską (metro) w Rzymie, opłaty drogowe, opłaty parkingowe,
 • transport komfortowym autokarem klasy LUX z WC, TV, barkiem, kawa i herbata dla uczestników w autokarze podczas całej pielgrzymki,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.

Cena nie zawiera

 • napoi do obiadokolacji (oprócz wody),
 • wydatków własnych uczestników.

Wpłaty i ważne informacje

 • 1890,00 zł/os + 160 EURO
 • Kwota 160,00 EURO płatna pilotowi w dniu wyjazdu.
 • Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu
Program

Dzień 1AUSTRIA - MARIAZELL

Zbiórka w godzinach rannych, około północy, przejazd autokarem przez Czechy i Austrię.
Przejazd do największego austriackiego centrum pielgrzymkowego w Mariazell – zwiedzanie miejsc, które odwiedzili zarówno papież Jan Paweł II, jak i Benedykt XVI – m.in. Alpejskie Sanktuarium Boskiej Matki Austrii, Ludów Słowiańskich i Węgrów.
Przejazd do hotelu na terenie Austrii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2PADWA

Wczesne śniadanie. Przejazd do Padwy.
Padwa – miasto Św. Antoniego i jednego z najważniejszych ośrodków naukowych średniowiecza. Poznamy Bazylikę św. Antoniego. Znajduje się tu grobowiec patrona miasta i jego relikwie.
Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 3LORETO. SAN GIOVANI ROTONDO

Śniadanie. Loreto – jest jednym z najpiękniejszych i największych sanktuariów maryjnych we Włoszech. Co roku pielgrzymuje do tego miejsca kilka milionów wiernych. Na wzgórzu Prodo nad Adriatykiem wznosi się malownicze miasto. Ponad nim, na zielonym od cyprysów i drzew oliwnych szczycie góruje monumentalna, renesansowa bazylika, która w swym wnętrzu przechowuje niezwykłą relikwię – niewielki nazaretański domek. Według tradycji oraz badań w progi właśnie tego domku „zawitał” anioł Gabriel, a kamienne mury były jedynymi „słuchaczami” tajemniczej wymiany zdań: „Bądź pozdrowiona, łaskiś pełna” Anioła i pokornego „Niech mi się stanie” Maryi. Czczona jest tutaj także słynącą łaskami figurka Czarnej Madonny z Dzieciątkiem, umieszczona wewnątrz domku.

San Giovani Rotondo (ok. 290 km) – Poznamy niezwykłe miejsca: sanktuarium św. Ojca Pio- stygmatyka i mistyka kościoła (m.in. grób Ojca Pio, Bazylikę, muzeum klasztorne z pamiątkami po św. Stygmatyku, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Za życia O. Pio dostawał tysiące listów z prośbami o modlitwę i wstawiennictwo, także od Karola Wojtyły, prośba dotyczyła chorej na raka przyjaciółki i została wysłuchana. Każdy z pielgrzymów również może zostawić tam swoje prośby i błagania.

Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 4BARI

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Bari: naszym celem w tym portowym mieście będzie sanktuarium i Bazylika Św. Mikołaja. Ciało Świętego sprowadzono tutaj 9 maja 1087 r. drogą morską z Myry. Po śmierci z ciała Św. Mikołaja zaczęła wypływać „manna” – substancja o leczniczych właściwościach. Legendy głoszą, że urna z ciałem Św. Mikołaja w Myrze była pełna tej manny. Po przeniesieniu relikwii do Bari zjawisko nie ustało. To trudny do wytłumaczenia fenomen, nad którym przeprowadzono wiele badań, w wyniku których m.in. wykluczono możliwość przedostawania się wody z zewnątrz. Perłowy płyn wydobywający się z kości Świętego jest relikwią. Bazylika dedykowana Świętemu kryje również marmurowy grobowiec królowej Bony Sforzy, żony Zygmunta I Starego.
Spacer po Starym Mieście Bari – La Citta Vecchia – tak różnej od nowej części miasta, z plątaniną średniowiecznych wąskich uliczek, w których najłatwiej się zgubić w całych południowych Włoszech.

Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolicę Wezuwiusza.

Dzień 5POMPEJE, MONTE CASSINO

Śniadanie, wyjazd na różaniec do Matki Boskiej Pompejańskiej.
Pompeje – Bazylika Matki Boskiej Różańcowej. W 1894r. Stolica Apostolska uznała bazylikę w Pompejach za najważniejsze sanktuarium różańcowe na świecie. Historia tej niezwykłej świątyni, którą nawiedzają każdego roku tłumy wiernych, związana jest z osobą arystokraty, świetnie wykształconego adwokata, ale także opiekuna sierot i działacza społecznego – Bartłomieja Longo. Porzucił wizję świetnie zapowiadającej się kariery i rozpoczął drogę do świętości: założył bractwo różańcowe i nauczał katechizmu. Wraz z obrazem Matki Boskiej Różańcowej wniósł także umiłowanie różańca i troskę o najuboższych. Minęło dziesięć lat, kiedy na miejscu małej, niepozornej kapliczki z obrazem Madonny Różańcowej, który już wtedy słynął niezwykłymi łaskami.

Zwiedzanie Miasta – Muzeum w Pompejach przysypanego popiołem wulkanicznym. Popiół, który zasypał Pompeje, utrwalił budowle, przedmioty oraz niektóre ciała ludzi i zwierząt, co współcześnie umożliwia obejrzenie wyglądu starożytnego rzymskiego miasta średniej wielkości i jego mieszkańców. Robi to olbrzymie wrażenie na zwiedzających.

Przejazd na Monte Cassino – Zwiedzanie miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami, cmentarza wojskowego, gdzie pochowany jest Generał Anders oraz jego żona. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów – Klasztoru Mentorella – tam gdzie mieszkał święty Benedykt.

Przejazd na nocleg i obiadokolację w kierunku Rzymu.

Dzień 6RZYM – WIECZNE MIASTO i WATYKAN

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie.
Udział w audiencji papieskiej (możliwy w środy). Zwiedzanie z przewodnikiem: Bazylika Św. Piotra, Groby Papieskie – indywidualna modlitwa przy grobie Ojca Św. Jana Pawła II. Piazza Navona – najpiękniejszy plac barokowy w Rzymie, Panteon – najstarsza zachowana budwla antycznego Rzymu; najsłynniejszą fontannę świata – Fontanę di Trevi, Kolumnę Trajana, Coloseum, Palatyn oraz Forum Romanum !
Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 7ASYŻ

Śniadanie. Asyż jest znany jako miejsce narodzin św. Franciszka i św. Klary oraz pojednania międzynarodowego i międzyreligijnego. Najwspanialszymi miejscami w miasteczku są bazylika Matki Bożej Anielskiej – kolebka zakonu franciszkańskiego – z „Porcjunkulą” – domkiem, w którym umarł św. Franciszek i bazylika nosząca jego imię, wzniesiona nad jego grobem. Piętrowa świątynia z cyklem fresków Giotta, opisującym życie św. Franciszka, znajduje się na Liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Msza św.
Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 8WENECJA

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie.
Przyjazd do Chioggii – zwanej małą Wenecją, przesiadka na rejs po urokliwej Lagunie Weneckiej.
Wenecja – spacer po głównej dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą, słynny Most Rialto nad Canale Grande. Czas wolny na niespieszny spacer mostkami i malowniczymi uliczkami Wenecji. Chętni będą mogli popłynąć gondolą. Powrót barką do Chioggi. Wyjazd w kierunku Polski.

Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski.

Dzień 9POWRÓT - POLSKA

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych.

Zdjęcia