Wilno – Troki

0
Cena
Od699zł
Cena
Od699zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

632

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

3 dni/2 noce
Data: Na zamówienie
Lublin, Polska
Wilno, Troki
Opis Wycieczki

Wilno – to wyjątkowe miasto, od wieków słynące z wielokulturowości, która jest widoczna do dziś. Wieczorny spacer po Wileńskiej Starówce wystarczy, by przekonać się, że na co dzień w mieście używa się wielu języków: państwowy litewski, polski z charakterystycznym dla Kresów Wschodnich „zaciąganiem” i rosyjski.

Połączenie wielokulturowej gwary z bogatą historią miasta, interesującą architekturą, zielenią drzew oraz krętymi ulicami i ślepymi zaułkami tworzą niepowtarzalny, wręcz magiczny klimat.

Miejsce Wyjazdu i Przyjazdu

Lublin, Polska

Godzina Spotkania

Zbiórka o godz. 3:30 Plac Zamkowy

Cena Zawiera

  • 2 noclegi w hotelu 3*** w Wilnie (pokoje 2,3 os z łazienką, TV),
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • ubezpieczenie NNW,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe, opłaty parkingowe.
  • W kwocie 25 EURO – opłata za przewodnika miejscowego, bilety wstępów, degustację kibinów z rosołem w Trokach, słuchawki turystyczne TOUR-GUIDE.

Cena Nie Zawiera

  • Dopłat do pokoi 1 osobowych (300,00 zł),
  • wydatków własnych uczestników.

Wpłaty i Ważne Informacje

  • CENA: 699PLN + 25 EUR - Kalkulacja dla 40 os płacących
  • @ Programy wycieczek są programami autorskimi, ich treść i użycie podlega Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) - są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zarówno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy).
Program

Dzień 1WYJAZD NA LITWĘ

Zbiórka o godz. 3:30 Plac Zamkowy. Wyjazd w kierunku granicy litewskiej. Po drodze planowane krótkie postoje. Przyjazd do Wilna w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa serce Józefa Piłsudskiego i jego matka. Zwiedzanie cmentarza właściwego z grobami J. Lelewela, W. Syrokomli, doktora Judyma – bohatera „Ludzi Bezdomnych“ autorstwa S. Żeromskiego, grobowce odnowione przez Poznaniaków, grób M. Sokołowskiego odnowiony przez Ryszarda Rynkowskiego.

„Perła baroku“ – kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu wzgórze Trzykszyskie. Czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację.

Dzień 2WILNO

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Wilna z przewodnikiem. Zakątek gotycki (w tym kościół Bernardyński z odnowionym ołtarzem przez Marylę Rodowicz), pomnik Adama Mickiewicza, muzeum A. Mickiewicza, dzielnica żydowska, dom J. I. Kraszewskiego i J. Słowackiego, Uniwersytet Wileński, alumnat, pałac prezydenta, katedra, pałac Wielkich Książąt Litewskich, cerkiew św. Ducha i Cela Konrada, Ostra Brama – miejsce pielgrzymek. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3WILNO, TROKI, POLSKA

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Zamku w Trokach, który znajduje się na samym środku jeziora Galwe i jest jednym z bardziej znanych ośrodków turystycznych położonych w pobliżu Wilna. Budowla ta została wzniesiona najprawdopodobniej już w XIV wieku przez księcia Kiejstuta. W tym okresie Troki był dość znaczącym ośrodkiem dla całego Wielkiego Księstwa Litewskiego. Dzisiaj zamek jest jedną z ważniejszych atrakcji całej Litwy. Po zwiedzaniu degustacja kibinów z rosołem.

Ok. godz. 13:00 – wyjazd w stronę Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych – ok. 1:30.

Zdjęcia