Trzy serca Wołynia najstarsze grody, uczelnie i cerkwie

0
Cena
Od495zł
Cena
Od495zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1886

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

3dni/2 noce
Data: na zamówienie
Lublin, Polska
Wołyń, Ukraina
Opis Wycieczki

Wołyń to historyczne tereny Rusi i Rzeczypospolitej. To majestatyczne zamki, piękne cerkwie, miejsca rozwoju kultury i nauki. Zobaczymy: Włodzimierz Wołyński, Zimno, Łuck, Ołyka, Ostóg, Międzyrzec, Równe, Dubno, Krzemieniec, Poczajów.

Miejsce wyjazdu i przyjazdu

Lublin, Plac Zamkowy 1

Godzina spotkania

5.00, Plac Zamkowy w Lublinie

Cena zawiera

  • transport, parkingi,
  • ubezpieczenie NNW i KL;
  • usługę pilota oraz lokalnych przewodników;
  • 2 noclegi w hotelach 3 ***, śniadania oraz 1 obiadokolację - integracyjną w Łucku; 1 obiad w Krzemieńcu;
  • podatki turystyczne na Ukrainie;
  • tour guidy - zestawy do oprowadzania;

Cena nie zawiera

  • dopłat do pokoi jednoosobowych - około 500 UAH za 2 noce;
  • posiłków nie ujętych w programie;
  • wydatków osobistych uczestników.
  • 60 euro: koszt biletów wstępu oraz usługa przewodników muzealnych i miejscowych, kolacja regionalna - pakiet płatny pilotowi na miejscu.

Wpłaty i ważne informacje

  • Należy mieć ważny paszport minimum 6 miesięcy. Kolejność zwiedzania jest ramowa.
  • zapisy i zaliczka 150 zł
Program

Dzień 18 maja 2020 – piątek – WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI, ZIMO, ŁUCK

5.00 zbiórka w Lublinie na Placu Zamkowym i przejazd w stronę Ukrainy. Przekroczenie granicy w Zosinie. Przyjazd do Włodzimierza Wołyńskiego. Spotkanie z przewodnikiem. Przerwa na kawę i wymianę pieniędzy. Zwiedzanie wielokulturowego miasta, jednego z najstarszych na Rusi, dawnej stolicy księstwa halicko-włodzimierskiego. Najważniejszym zabytkiem architektury staroruskiej jest Sobór Uspienski, będący rekonstrukcją XII-wiecznej świątyni. Spacer po mieście, Rynek, Kościół św. św. Joachima i Anny. Przejazd do miejscowości Zimno, gdzie zobaczymy m.in. warowny Monaster Zaśnięcia Matki Bożej z XV w., dziedziniec klasztoru z pomnikiem św. Włodzimierza, główną cerkiew z cudownym obrazem Matki Boskiej Zimeńskiej (pochodzącą od patriarchy Konstantynopola), mury i wieże obronne, cerkiew św. Trójcy poza murami (opcjonalnie). Wyjazd do Łucka na zwiedzanie malowniczego miasta, m.in. Zamek Lubarta, katedra katolicka Piotra i Pawła. Będziemy również w Muzeum Ikony Wołyńskiej, gdzie znajduje się słynna Ikona Chełmskiej Matki Bożej, która jest najstarszą ikoną na Ukrainie. Zobaczymy „dom z chimerami” ekstrawaganckiego artysty z Łucka. Wspólna obiadokolacja w stylu ukraińskim w jednej z restauracji w centrum.
Czas wolny. Nocleg w hotelu w Łucku.

Dzień 29 maja 2020 – sobota – OŁYKA – OSTRÓG – MIĘDZYRZEC – RÓWNE

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd w stronę Ołyki. Zwiedzanie dawnej rezydencji Radziwiłłów, kościoła Piotra i Pawła oraz majestatycznej kolegiaty pw. Świętej Trójcy ufundowanej przez księcia Olbrachta Stanisława Radziwiłła. Spacer po „posiadłości” i miasteczku. Następnie Ostróg – miasto, gdzie mieściła się słynna Akademia Ostrogska. Zwiedzanie zamku, m.in. dziedziniec, cerkiew, Brama Łucka oraz Synagoga. Międzyrzecz Ostrogski – zobaczymy m.in. dawny obronny klasztor franciszkanów – jeden z najcenniejszych zabytków Wołynia, wieże i renesansowy piec oraz romantyczne pozostałości po bramach. Podczas zwiedzania wspólny obiad. Nocleg w Równem. Czas wolny na wieczorny spacer po mieście. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 310 maja 2020 – niedziela - DUBNO – KRZEMIENIEC – ŁAWRA POCZAJOWSKA

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Dubna. Dubno należy do najciekawszych miast na Wołyniu ze względu na zachowany historyczny układ urbanistyczny i starą zabudowę centrum. Najcenniejszym zabytkiem Dubna jest zamek, który zwiedzimy. Został on wzniesiony przez Wasyla Ostrogskiego na początku XV w., zamieniony przez Konstantego Ostrogskiego w potężną, murowaną fortecę i następnie przekształcony przez Lubomirskich w magnacką rezydencję.

Przejazd do Krzemieńca – rodzinnego miasta Juliusza Słowackiego. Wejdziemy do Muzeum jego imienia, aby poznać pamiątki po mistrzu. Zobaczmy także m.in. zespół klasztorny Jezuitów – Liceum Krzemienieckie, dawny kościół franciszkanów i Górę Bony. Podczas zwiedzania Krzemieńca wspólny obiad.

Na zakończenie wycieczki udamy się do jednej z trzech najważniejszych na Ukrainie świątyń dla wyznawców prawosławia – Ławry Poczajowskiej. W skład zespołu architektonicznego Ławry wchodzą: Sobór Zaśnięcia Matki Bożej w stylu rokoko z XVIII w., klasztor (budynek z XVIII w.), sobór Świętej Trójcy z początku XX w., nowo wybudowany sobór Przemienienia Pańskiego oraz dzwonnica. Zobaczmy m.in. słynący cudami wizerunek Matki Boskiej Poczajowskiej, odcisk stopy Matki Boskiej. Chętni będą mogli nabrać cudownej wody w buteleczki. Wyjazd w drogę powrotną do granicy w Dołchobyczowie.

Zdjęcia