Tour de Lubelszczyzna – odkrywamy Wschód

0
Cena
Od240zł
Cena
Od240zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1063

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

3 dni/2 Noce
Data: Na zamówienie
miejsce zamieszkania
Zamość - Lublin - Majdanek - Kozłówka - Kazimierz Dolny nad Wisłą
Opis wycieczki

Lubelszczyzna to urokliwe wielokulturowe tereny, pełne wspaniałych krajobrazów, zabytków, różnorodnej architektury i przyrody. Zobaczmy to co najpiękniejsze!  Lublin – miasto na siedmiu wzgórzach, gród Unii Lubelskiej; Państwowe Muzeum na Majdanku – dawny nazistowski obóz koncentracyjny;  Kozłówka –  najpiękniejszy barokowy pałac rodu Zamoyskich z cudownymi ogrodami; Kazimierz Dolny nad Wisłą – renesansowa perła Lubelszczyzny.

Miejsce

Lubelszczyzna

Miejsce spotkania

do uzgodnienia z grupą

Cena zawiera

  • cena 240 zł/osoba przy minimum 10 osobach za 3 dni: usługa pilocko-przewodnicką, rezerwacje, program (dowolne modyfikacje na życzenie klienta)

Cena nie zawiera

  • noclegów oraz transportu - biletów wstępu wybranych przez uczestników/grupę , np.: .podziemną trasę turystyczną Browarów Lubelskich “Perła” z degustacją piwa (30 ,00 zł), .Donżon i taras widokowy (10,00 zł/ 8 zł ulgowy) .Skarbiec i Salę Akustyczną w Archikatedrze, krypty i chór z wystawą (10, 00 zł), .Państwowe Muzeum na Majdanku (bezpłatnie), .Kościół Pobrygidkowski i historie o Krzyżakach (10, 00 zł), .Skansen Muzeum Wsi Lubelskiej (30, 00 zł/ 20 zł ulgowy)), . Jesziwa – dawna uczelnia talmudyczna (20 zł) .Synagoga w Zamościu (9 zł) .Eko-busiki w Kazimierzu (28 zł) .Pałac w Kozłówce (40 zł) .Wystzral z armaty w Zamościu (90 zł od grupy) .Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu (5 zł) .Rejs po Wiśle ( od 25 zł)

Wpłaty i ważne informacje

  • cena do uzgodnienia w zależnosci od programu i ilości uczestników
  • możliwa dowolna modyfikacja programu
  • możliwość rezerwacji obiadów w cenie grupowej
  • możliwość rezerwacji hoteli oraz transportu
Program

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zamieszkania/zbiorki Przejazd do Zamościa – Padwy Północy – idealnego miasta Ordynacji Zamoyskich. Zobaczymy Rynek, Ratusz, kamieniczki ormiańskie, Kolegiatę oraz Synagogę. Dla chętnych grup – pokaz zbrojenia armat i wystrzał – przygotowany przez grupę rekonstrukcyjną w strojach. Podczas zwiedzania przerwa na obiad, czas wolny, spacer po przepięknym parku zamojskim z tzw. Kojcem. Przejazd do Lublina. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd na Majdanek. Poznanie historii jednego z największych obozów koncentracyjnych. Złożenie kwiatów przy Mauzoleum. Powrót do centrum miasta – miasta ze znakiem dziedzictwa europejskiego. Zobaczymy Zamek, powstały za czasów Kazimierza Wielkiego, którego przewrotna historia zamieniła w więzienie. Obejrzymy Donżon – najstarszą murowaną budowlę Lublina z początków XIII wieku oraz Kaplicę Trójcy Świętej – słynącej z unikatowych fresków rusko-bizantyjskich. Następnie pójdziemy na wzgórze staromiejskie z Placem po Farze. Wejdziemy do Bazyliki oo. Dominikanów. Zobaczymy Rynek z Trybunałem i renesansowe kamieniczki.
Po przerwie na obiad i kawę pójdziemy do Archikatedry Lubelskiej i skarbca. Przejdziemy obok Bramy Krakowskiej przez deptak w stronę Placu Litewskiego. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorne wyjście na trasę turystyczną Browarów Lubelskich Perła z degustacją piwa. To dobry sposób na integrację. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Kozłówki i zwiedzanie Pałacu Zamoyskich, we wnętrzach których, zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa. Czas wolny na spacer po ogrodzie. Przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Zobaczymy urokliwe miasto artystów i galerii. Spacer zaczniemy od Rynku z zabytkowymi Kamienicami Braci Przybyłów oraz charakterystyczną drewnianą studnią. Wejdziemy na Zamek oraz Basztę, a piękny Kazimierz będziemy podziwiać z Góry Trzech Krzyży. Także możliwość zwiedzania miasta Eko-busikami i rejs po Wiśle. Czas wolny na obiad, zakup pamiątek, kogutów kazimierskich, a także pyszne gofry.
Przejazd w stronę miejsca zamieszkania/hotelu.

Zdjęcia