Sycylia – wyspa słońca – samolotem! – 8 dni

0
Cena
Od3,650zł
Cena
Od3,650zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3600

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

8 dni/7 nocy
Data: na zamówienie
Warszawa, Polska
Katania, Włochy
Opis wycieczki

Najpiękniejsza wyspa Włoch, tu czas płynie jeszcze wolniej niż na “Bucie”. Czynny wulkan – Etna; zabytki UNESCO; pozostałości antyczne; cudowna przyroda i kuchnia; to trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć, tu zostawisz swoje serce! Do tego sanktuaria św. Agaty, św. Rozali i Matki Bożej Płaczącej w Syrakuzach.

Miejsce wyjazdu i przyjazdu

Lotnisko im. F. Chopina, Warszawa, Polska

Godzina spotkania

Spotkanie w hali odlotów przy stanowiskach Wizzar o godz. 5.00.

Wylot z Warszawy o 6:50 przylot do Katanii 9.35.

Cena zawiera

 • biety samolotowe Warszawa - Katania - Warszawa - 20 kg bagażu oraz bagaż podręczny 8 kg,
 • 7 noclegów – pokoje 2,3 os z łazienkami, 7 x śniadania kontynentalne, 6 x obiadokolacji,
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • opieka pilota w trakcie całej imprezy,
 • opłaty: za obowiązkowych przewodników miejskich, słuchawki turystyczne, transport na miejscu, bilety wstępów, degustacje lokalnych produktów, TFG oraz podatki.

Cena nie zawiera

 • dopłat do pokoi 1 os - 150 euro/osoba
 • napoi do obiadokolacji
 • wydatków własnych uczestników
 • posiłków nie ujetych w programie
 • dojazdu na lotnisko do Warszawy
 • dobrowolnych datków na msze święte

Wpłaty i ważne informacje

 • CENA: 3650,00 + 130 EURO (euro płatne na miejcu pilotowi)
 • zapisy - 1 zaliczka do 1 sierpnia - 1500 zł/osoba - samolot/hotel
 • 2 rata - pozostała kwota - do 1 października 2020
 • kurs euro na dzień 21.04.2020 : 1 euro = 4,53 zł
Program

Dzień 1WARSZAWA – ETNA - KATANIA

Spotkanie na hali odlotów na lotnisku im F. Chopina o godzinie 5.00
przy stanowisku Wizzar (111-118).
Wylot z Warszawy o 6:50, przylot do Katanii 9:35.
Po odebraniu walizek – obieramy kierunek Etna.

Po drodze zatrzymamy się w restauracji na odpoczynek i włoskie śniadanie we własnym zakresie – coś na słodko, pannini, pyszna kawa i świeżo wyciskane soki.
Wyjazd na Etnę, czyli największy wulkan Europy, którego wysokość wynosi około 3340 m. n.p.m., ale ciągle zmienia się ze względu na bardzo silną aktywność. Wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m., spacer po jednym z wygasłych kraterów (Crateri Silvestri) oraz opcjonalnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość ok. 3000 m n.p.m., w pobliże głównego krateru (płatne dodatkowo ok. 65 euro). Na górze jest restauracja, gdzie będzie można odpocząć oraz podziwiać księżycowy krajobraz królowej Sycylii.
Przejazd do hotelu w Katanii, zakwaterowanie i obiadokolacja. Msza święta.

Dzień 2PIAZZA ARMERINA - PALERMO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Masza święta dla chętnych w Katanii.
Przejazd do Piazza Armerina na zwiedzanie jednej z najsłynniejszych wilii – Villa Romana del Casale (UNESCO). Jest w niej najbogatszy i największy na świecie zbiór rzymskich mozaik. Czas wolny na zakupy i degustację w pobliskich sklepikach. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Palermo.

Dzień 3PALERMO

Śniadanie. Zwiedzanie Palermo – stolicy Sycylii, położonej nad zatoką. Jak raz zobaczysz to niespieszne miasto, które żyje swoim życiem, od razu zakochasz się w nim. Tu można podziwiać zabytki wszystkich epok, oglądać prawdziwe życie Sycylii – od rannych zakupów na targu, po spacer eleganckimi ulicami, popijając świeżo wyciskane soki z pomarańczy, czy granatu i stare malowane wozy, które są ozdobą ulic, no i oczywiście wypić obowiązkowe cappuccino czy caffe. W Palermo jest grupa budynków wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako przykład połączenia architektury arabskiej, bizantyjskiej i normańskiej. Stolica Sycylii to też świetna kuchnia. Niektórzy wręcz nazywają miasto stolicą steet foodu, czyli szybkich dań, które możemy zjeść przy stoliku lub w biegu. Zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, m.in.: Katedrę, Pałac Normański z Kaplicą Pallatyńską, kościół La Martorana, słynny targ Vucciria.
Podczas zwiedzania msza święta.
Powrót do hotelu na obiadokolację. Czas wolny. Nocleg

Dzień 4MONREALE – MONTE PELLEGRINO

Śniadanie, wczesny wyjazd na zwiedzanie Monreale, miasteczka z XII wieku, którego największym skarbem jest przepiękna normańsko-sycylijska katedra ufundowana w 1174 roku przez Wilhelma II Sycylijskiego, ozdobiona mozaikami bizantyjskimi (UNESCO). To najważniejsza świątynia chrześcijańska na Sycylii.
Udział we mszy świętej – msza wspólna.
Następnie przejazd do Katakumb Kapucynów (wejście dla chętnych 3 euro/osoba). W tych oryginalnych katakumbach znajdują się najlepiej zachowane szczątki osób duchownych i świeckich. Ciała pochodzą nawet z połowy XVI wieku. Początkowo katakumby były przeznaczone dla zakonników kapucyńskiego klasztoru, ale dzięki dotacjom ewoluowały i stały się miejscem chętnie odwiedzanym przez członków rodzin zmarłych. Krewni mogą nawet zmieniać ubrania nieboszczykom. Ostatni pogrzeb odbył się w latach dwudziestych XX wieku – pochowano wówczas 2-letnią Rosalię Lombardo.

Następnie przejedziemy na wzgórze Monte Pellegrino, gdzie mieści się zapierające dech w piersiach sanktuarium z wykutym w skale kościołem Św. Rozalii, patronki Palermo, którą mieszkańcy wyspy bardzo czczą. Z tego miejsca rozciąga się wspaniała panorama na miasto i zatokę.
Przejazd do Mondello na plażę, krótki relaks nad morzem.
Powrót do hotelu na obiadokolację. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 5CORLEONE - AGRIGENTO

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Corleone – osławionego przez powieść i film o mafii sycylijskiej Ojciec Chrzestny. Zwiedzanie poruszającego Muzeum Antymafii, spacer po Corleone. Msza święta w jednym z kościołków. Następnie degustacja lokalnej kuchni sycylijskiej i opowieści o wyrabianiu oliwy, serów, wina oraz najsłynniejszego włoskiego ciasta tiramisu i pizzy.
Przejazd do Agrigento. To jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych całej Sycylii i jednocześnie jedno z najważniejszych śladów istnienia Wielkiej Grecji (Magna Graecia) – Dolina Świątyń (Valle dei Templi). Miejsce jest wpisane na listę UNESCO.
Przejazd do hotelu w Agrigento/lub w pobliżu, obiadokolacja, odpoczynek i nocleg.

Dzień 6SYRACUZY - ORTYGIA - KATANIA

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Syrakuz, najważniejszego miasta Sycylii w czasach starożytnych, które rywalizowało z takimi potęgami jak Ateny czy Kartagina. Zwiedzanie parku archeologicznego z Teatrem Greckim, w którym do dziś wystawia się dramaty klasyków greckich. Wyspa Ortygia z barokową katedrą i słynną fontanną Aretuzy. Nawiedzenie Maryjnego Sanktuarium w Syrakuzach – Madonna delle Lacrime – Matka Boza Płaczaca z Syrakuz. 29 sierpnia 1953 roku w domu ciężko chorej Antoniny Giusto, gipsowa płaskorzeźba przedstawiająca Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny zaczęła ronić łzy. Zauważyła to właśnie Antonina, która w tym samym momencie odzyskała utracony w czasie choroby wzrok i została także uzdrowiona z innych dolegliwości. Msza święta w sanktuarium.
Przejazd na nocleg i obiadokolację do Katanii.

Dzień 7TAORMINA - KATANIA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Taorminy – jednego z najpiękniejszych miasteczek Sycylii, a na pewno tym najciekawiej położonym. Historyczne stare miasto znajduje się na wysokim wzgórzu tuż przy wybrzeżu Morza Jońskiego. Zwiedzimy: Teatro Greco – to malowniczo położone ruiny jednego z najsłynniejszych antycznych teatrów, wizytówka miasta. Pospacerujemy po Corso Umberto – deptaku miasta położonego miedzy głównymi bramami: Porta Messina oraz Porta Catania. Ulica wyróżnia się różnorodną zabudową i stylem. Są tu budynki sięgające czasów arabskich, pamiętające panowanie Normanów, czy późniejsze budowle gotyckie i barokowe. Dojdziemy m.in. do Piazza IX Aprile z tarasem widokowym, skąd podziwiać można całą zatokę i wulkan Etnę.
Podczas zwiedzania msza święta.
Powrót do Katanii – zwiedzanie „czarnego miasta” z lawy wulkanicznej. To drugie największe miasto Sycylii, którego patronką jest św. Agata. Historia Katanii sięga czasów antycznych, założona została jako grecka kolonia prawdopodobnie już w XVIII wieku przed naszą erą. Zobaczmy m.in. Duomo, piękny harmonijny Plac Katedralny, Katedrę, sarkofag św. Agaty, Uniwersytet, Bibliotekę, Teatr, Fontannę Słonia, Amfiteatr, Plac Dantego, Klasztor Benedyktynów (UNESCO). Czas wolny na zakupy i indywidualne spacery, odpoczynek.
Kolacja na mieście własnym zakresie –
kulinarne pożegnanie z kuchnia sycylijską, jem to co najbardziej lubię 
Indywidualny powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 8KATANIA - WARSZAWA

Śniadanie, transfer na lotnisko ok. 8.00.
Wylot z Katanii o 10:15. Przylot do Warszawy o godz. 13:00.
Czas wolny na zakupy i odpoczynek . o Godzinie 17.00 transfer na lotnisko. Wylot z Katanii 20.05. Lądowanie w Warszawie 22.50.

Zdjęcia