Lubelski Lipiec 1980 – walka o wolnosc

0
Cena
Od35zł
Cena
Od35zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

909

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

1 dzień
Data: na zamówienie
Lublin
Lublin
Opis wycieczki

Określenie Lubelski Lipiec jest historykom i mieszkańcom Lubelszczyzny dobrze znane, lecz z pewnością w innych regionach Polski bardziej kojarzone z Sierpniem na Wybrzeżu ’89. Mało kto wie, że te wydarzenia mają ze sobą wiele wspólnego. A Lipiec ’80 był pierwszy z fali wielu działań wolnościowych, zaskoczył wszystkich, a zaczęło się od niewinnego kotleta … zapraszamy na spacer  “Lubelski Lipiec 1980 – walka o wolność”.

Miejsce

Spotkanie przed siedzibą Solidarności, ul. Królewska 3, Lublin

Godzina spotkania

do ustalenia

Cena zawiera

  • 35 zł/osoba , zawiera: usługę przewodnicką, rezerwacje, program, bilety do: Domu Słów oraz datek na Muzuem Solidarności

Cena nie zawiera

  • biletu MPK dla chętnych, którzy będa chcieli pojechać pod pomnik : Krzyż Wdzięczności (ul. Droga Męczeników Majdanka)

Wpłaty i ważne informacje

Program

Dzień 1Trasa:

Spotkanie z przewodnikiem przed Siedzibą Solidarności (ul. Królewska 3) Lublin i biało-czerwoną latarnią pamięci tamtych dni. Spotkanie z uczestnikiem strajków w Świdniku (opcjonalnie). Przejście nieopodal do Domu Słów na wystawę poświęconą tamtym wydarzeniom ” Siła wolnego słowa”. Zobaczymy legendarny powielacz Zuzia oraz podziemne wydawnictwa. Dowiemy się jak funkcjonowało podziemie wydawnicze. Przypomnimy sobie akcję LubelskiWagon. Następnie podejdziemy do pobliskiego Kościoła św. Piotra, aby zobaczyć wystawę poświęconą Solidarności (sztandary, odznaki, ulotki i wydawnictwa podziemne z zakładów pracy, które brały udział w strajkach) oraz Księdzu Jerzemu Popiełuszce.

Zdjęcia