Kraków inaczej – z Nową Hutą i Kopcem Kościuszki oraz klimatyczne Busko Zdrój

0
Cena
Od315zł
Cena
Od315zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1175

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

2 dni
Data: 11 -12 listopada (czwartek-piątek)
Lublin
Kraków, Busko
Opis Wycieczki

Czas na inne piękne miejsca Krakowa i pełne ciekawostek historycznych – czyli Nowa Huta oraz Kopiec Kościuszki z nową ekspozycją.

Do tego uroki jednego z najbardziej znanych uzdrowisk – Buska Zdroju.

Zapraszamy 🙂 Można płacić bonem turystycznym.

Miejsce zbiórki

Lublin, Plac Zamkowy. Można wsiadać po trasie: Kraśnik, Janów, Rzeszów;

Godzina spotkania

6.00 – wyjazd Plac Zamkowy w Lublinie

Cena 315 zł /osoba przy minimum 40 osobach płatnych zawiera:

  • transport autokarem przy 30 i 40 osobach płatnych; parkingi; przy 20 osobach - komfortowy bus;
  • 1 nocleg w wygodnym hotelu i blisko centrum - GoResotr Kraków ( **), pokoje 2 osobowe z łazienką
  • ubezpieczenie NNW, TFP i TFG
  • 1 śniadanie, 2 obiady podczas zwiedzania ( 2 dania i woda, deser)

Wpłaty i ważne informacje

  • Wpłaty: prosimy uiścić najpóźniej do dnia 3 listopada 2021
  • Przy zapisach prosimy podać: imię, nazwisko, datę urodzenia i telefon kontaktowy
  • DODATKOWO PŁATNY PAKIET ZWIEDZANIA : 75 zł/osoba (usługa przewodników w Krakowie oraz Busku, tour giudy na 2 dni, bilety wstępu na Kopiec Kościuszki i do Olejarni Zagłoby)
  • CENA PODSTAWOWA : przy 30 osobach płatnych - 345 zł; przy 40 osobach płatnych - 315 zł; przy 20 osobach płatnych - bus - 355 zł;
Program

Dzień 1Kopiec Kościuszki - Nowa Huta - Kraków wieczorem

6.00 – zbiórka i wyjazd  Plac Zamkowy w Lublinie

Przejazd w kierunku Krakowa, spotkanie z przewodnikiem. Naszą przygodę z alternatywnym Krakowem zaczniemy od słynnego Kopca Kościuszki.

Kopiec Kościuszki to unikatowe miejsce na mapie Krakowa i Małopolski. To stąd rozciąga się najpiękniejsza panorama okolicy z widokiem na najbardziej charakterystyczne miejsca na starym mieście – Wawel, Bazylikę Mariacką, Sukiennice czy Rynek Główny. Z Kopca rozciąga się również widok na całą Wyżynę Krakowską, Kotlinę Sandomierską, Pogórze Wielickie, a przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet Tatry!

To również miejsce, w którym można zobaczyć wybitnych Polaków i zabytkowy XIX-wieczny fort. Dla miłośników zabytków architektury wojskowej wizyta na Kopcu to możliwość zwiedzenia unikatowego fortu cytadelowego, który spełniał funkcje obronne. Okalający Kopiec Fort 2 „Kościuszko” jest jednym z najstarszych zachowanych dzieł Twierdzy Kraków.

Główną atrakcją Kopca Kościuszki jest obecnie multimedialna i interaktywna wystawa stała „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”.  To wciągająca, nowoczesna opowieść o Kościuszce, w której – zamiast tradycyjnych gablot muzealnych – znajdziemy elementy filmu, teatru czy gry komputerowej.

W zabytkowych wnętrzach Fortu mieszczą się wystawy czasowe. Zobaczysz pamiątki zbierane przez Komitet Kopca Kościuszki, by chwilę później stanąć „twarzą w twarz” z najwybitniejszymi Polakami, odwiedzając wystawę woskowych figur, a tam spotkamy: Matejkę, Sienkiewicza, Jana Pała II, Siostrę Faustynę, czy Piłsudskiego.

Po zwiedzaniu kopca udamy się na wspólny obiad, a następnie na zwiedzanie Nowej Huty.

Nowa Huta dawne socrealistyczne miasto –  miało być wizytówka nowego ustroju. Władze postanowiły, że styl renesansowy z pewnymi przeróbkami najbardziej nadaje się dla nowej architektury, bo był najmniej związany z kościołem katolickim. Zobaczymy Płac Centralny, gdzie miał stać ratusz oaz miejsce, gdzie stał pomnik Lenina. Mignie nam kultowa “Stylowa”.
Ujrzymy tzw. “krakowskie Watykany”, czyli gmach Centrum Administracyjnego Huty. Pierwsze Osiedle Wandy, Szpital Żeromskiego, Teatr Ludowy.
Nowa Huta to także średniowieczne opactwo Cystersów w Mogile – wejdziemy do kościoła.  a także jeśli to będzie możliwe do kościółka św. Bartłomieja – przykład architektury drewnianej.

Zobaczymy, gdzie była walka o kościół w Nowej Hucie – kościół “Arka Pan”.
Nowa Huta to także szerokie place i tereny zielone. Ujrzymy Zalew Nowohucki.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja własnym zakresie, np.  na klimatycznym rynku Krakowa – niedaleko od hotelu lub w pobliskiej restauracji. Nocleg.

 

 

Dzień 2Busko Zdrój - Sosna na Szczudłach - Olejarnia Zagłoby

8.00 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i ok. 9.00 – przejazd w stronę Buska Zdroju.

Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie jednego z najpiękniejszych uzdrowisk południa Polski.Busko Zdrój działa magicznie od 1836 r., kiedy otwarto tu uzdrowisko z przepięknymi „Łazienkami” ,zaprojektowanymi przez Henryka Marconiego. Odtąd ściągają tu kuracjusze z całej Polski i świata, by korzystać z miejscowych wód, a zwłaszcza cudotwórczych kąpieli siarczkowych.

Zatem czeka nas piękny spacer po Uzdrowisku oraz przy tężniach, wejdziemy do Domu Zdrojowego.

Następnie przejedziemy do  wsi Wełecz. Tu, w  pobliżu Buska-Zdroju, znajduje się prawie stuletnia sosna pospolita z naziemnym systemem korzeniowym (tzw. Sosna na Szczudłach) . Od 2002 roku to niezwykłe drzewo uznane zostało oficjalnie za pomnik przyrody. Sosna stoi w Miejscu Pamięci Narodowej – to tutaj w czasie II wojny światowej rozstrzelano ponad 200 Polaków…

Na koniec gratka – olejarnia u Zagłoby !

Wieczorny powrót do Lublina.

Zdjęcia