Izrael – Ziemia Święta

0
Cena
Od3,900zł
Cena
Od3,900zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1350

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

9 dni/8 nocy
Data: na zamówienie
Warszawa Okęcie, Polska
Tel Aviv, Izrael
Opis Wycieczki

BETLEJEM – EIN KAREM – KANA – NAZARET – JEZIORO GALILEJSKIE – JERYCHO – MORZE MARTWE – JEROZOLIMA – TEL AVIV – CEZAREA – HAJFA

 • korzenie chrześcijaństwa
 • Morze Martwe
 • Ziemia Obiecana
 • najważniejsze miejsca biblijne
 • codzienne msze św

Miejsce Wyjazdu i Przyjazdu

Wylot – Lotnisko Warszawa Okęcie

Godzina Spotkania

Zbiórka o godzinie 19:00 na lotnisku

Cena Zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Tel Aviv – Warszawa LINIE LOTNICZE PLL LOT – na jedną osobę przypada 1 bagaż rejestrowany 23 kg, a także bagaż podręczny, który można wnieść ze sobą na pokład do 7kg. Za każdy nadprogramowy kilogram uczestnik dopłaca indywidualnie.
 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • polskojęzyczny przewodnik oraz pilot, który jest z grupą od momentu spotkania na lotnisku z Wawie
 • 7 noclegów w hotelach klasy 3* ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką.
 • wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie (dodatkowo płatne na miejscu)
 • taksówki na Górę Tabor, rejs po Jeziorze Galilejskim, ryba Św. Piotra, wjazd na Górę Kuszenia
 • zestawy nagłaśniające – tour guide
 • codzienne msze święte
 • ubezpieczenie NNW, KL, Choroby Przewlekłe

Cena Nie Zawiera

 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 220 USD/os
 • napoje do posiłków oprócz wody
 • prywatne wydatki
 • wycieczka fakultatywna opisana w programie („Jerozolima nocą”)
 • taca pielgrzymów z Mszy świętej

Wpłaty i Ważne Informacje

 • ZALICZKA W WYSOKOŚCI 500,00 ZŁ
 • UWAGA! PASZPORT – waż­ny co naj­mniej 6 mie­sią­ce od daty powro­tu. Zgod­nie z polsko-izraelską umo­wą o ruchu bez­wi­zo­wym oby­wa­te­le pol­scy od 2000r. nie potrze­bu­ją wiz. Pod­czas odpra­wy po przy­lo­cie otrzy­mu­ją Pań­stwo wizę, któ­rą nale­ży zacho­wać do koń­ca poby­tu w Izra­elu
 • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium). W Betlejem odwiedzimy sierociniec prowadzony przez polskie s. Elżbietanki – mile widziane podarunki dla dzieci. Koniecznie stroje do kąpieli w Morzu Martwym. Temperatura w listopadzie wynosi między 20-30st.C. Sugerowana waluta do zabrania ze sobą – dolary amerykańskie.
 • @ Program i scenariusz niniejszej imprezy/szkolenia (jako utwory) oraz sposób ich wykonywania, stanowią autorską własność intelektualną Edu Tour Klaudia Giordano i zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83, z późniejszymi zmianami) – są chronione prawem w zakresie: stworzenia, dystrybucji, prezentacji oraz wykonywania utworu. Prawo to stosuje się zarówno do treści utworu, jak i do jego tytułu (którym jest tytuł/nazwa danej imprezy). Partner: Motyl
Program

Dzień 1-2PRZELOT DO IZRAELA – CEZAREA – HAJFA – KANA – NAZARET

UWAGA! WYLOT z WARSZAWY – LOTNISKO OKĘCIE.

Zbiórka o godzinie 19:00 na lotnisku, Msza Św. w kaplicy przy hali odlotów, spotkanie organizacyjne.Rozpoczęcie odprawy 2 h przed wylotem. Wylot godz. 22:50. Przylot do TEL AVIVU godz. 3:35 czasu lokalnego.

Po wylądowaniu wczesnym rankiem i spotkaniu z przewodnikiem przejazd do Cezarei Nadmorskiej – podziwianie rzymskiego akweduktu. Następnie Hajfa: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Przejazd do hotelu w Nazarecie na wypoczynek, obiadokolację i nocleg.

Dzień 3G. TABOR – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM

Śniadanie. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacja ryby św. Piotra. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Sierociniec prowadzony przez s. Elżbietanki, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (płatne dodatkowo ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ultra-ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 5WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora – wjazd kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7TEL AVIV

Śniadanie. Wyjazd do Tel Avivu – zwiedzanie najstarszej części miasta – Jaffo, zakupy na szuku Carmel. Przy dobrej pogodzie możliwość plażowania. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9TEL AVIV – WARSZAWA

Wczesne śniadanie (kawa, herbata i ciastka). Transfer na lotnisko Ben Gurion. 5:20 Wylot do kraju. 8:25 przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

Zdjęcia