Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.

Already a member?

Login

DROGI DO WOLNOŚCI – wycieczka do Warszawy

0
Cena
Od85zł
Cena
Od85zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

745

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

1 dzień
Data: Na zamówienie
Lublin
Warszawa
Opis Wycieczki

Powązki Wojskowe, Łazienki Królewskie, Belweder, Aleje Szucha, Starówka, Zamek Królewski, Plac Piłsudskiego i wiele innych ważnych historycznie miejsc.

W trakcie zwiedzania zobaczymy miejsca związane z polską walką o niepodległość oraz upamiętnienia osób w różny sposób reprezentujących polskie dążenia do odzyskania własnej państwowości. Na trasie znajdą się m.in. pomniki marszałka Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego, w Łazienkach Królewskich zobaczymy pomnik Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza. Zobaczymy cel podchorążych w Noc Listopadową – Belweder, siedzibę Prezesa Rady Ministrów, miejsce martyrologii narodu polskiego – siedzibę Gestapo w Alei Szucha …oraz…

Miejsce Wyjazdu i Przyjazdu

Lublin, Polska

Godzina Spotkania

Wyjazd: godz. 6.00 Plac Zamkowy Lublin, można wsiadać po trasie do Warszawy, można dołaczyć w Warszawie.

Cena Zawiera

  • transport autokarem,
  • ubezpieczenie,
  • usługę lokalnego przewodnika,
  • opiekę pilota biura,
  • opłaty parkingowe.

Cena Nie Zawiera

  • wydatków własnych, np. na obiad.

Wpłaty i Ważne Informacje

  • Cena: 85 zł/osoba przy minimum 30 osobach płatnych
  • Cena dla osób dołączającyh w Warszawie: 50 zł/osoba (po stolicy poruszamy się rownież autokarem)
  • ZNIŻKA DLA POSIADACZY LUBELSKIEJ KARTY SENIORA - 5%.
  • Oprowadza nas znakomity przewodnik - Arkadiusz Żołnierczyk
Program

Część ISpacer

W trakcie tej części zwiedzania miasta zobaczymy miejsca związane z polską walką o niepodległość oraz upamiętnienia osób w różny sposób reprezentujących polskie dążenia do odzyskania własnej państwowości. Na trasie znajdą się pomniki marszałka Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego, w Łazienkach Królewskich zobaczymy pomnik Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza. Zobaczymy cel podchorążych w Noc Listopadową – Belweder, siedzibę Prezesa Rady Ministrów, miejsce martyrologii narodu polskiego – siedzibę Gestapo w Alei Szucha i, trochę dalej, siedzibę Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego po wojnie. Obecnie w tych gmachach mieszczą się Ministerstwa Edukacji i Sprawiedliwości.
Przejdziemy jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Warszawy, Alejami Ujazdowskimi, by stanąć w miejscu jednej z najgłośniejszych akcji polskiego podziemia w Warszawie jaką było wykonanie wyroku na szefie SS i Policji, Franzu Kutscherze. Zatrzymamy się również w miejscu, z którego na Aleje Ujazdowskiego w październiku 1939 patrzył Adolf Hitler, przyjmując defiladę armii niemieckiej. Tę część zakończymy pod Sejmem Rzeczypospolitej.

Przejazd w rejon Krakowskiego Przedmieścia.

Część IISpacer

Na Krakowskim Przedmieściu i w jego rejonie miniemy Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pocztę Saską, sprzed której drugiego listopada 1830 roku odjechał Fryderyk Chopin, by nigdy do Polski nie wrócić, pomniki księcia Józefa Poniatowskiego i Adama Mickiewicza. Mijając szczególnie ważny w historii Polski Plac Zamkowy i Zamek Królewski wejdziemy na Stare Miasto. W trakcie zwiedzania warszawskiej Starówki zobaczymy archikatedrę Świętego Jana, miejsce koronacji dwóch władców Polski oraz wielu ważnych wydarzeń historycznych. Z punktu widokowego spojrzymy na drugi brzeg Wisły, zobaczymy Barbakan a także pomniki Jana Kilińskiego, Małego Powstańca. Zatrzymamy się w miejscu jednej z największych tragedii Powstania Warszawskiego by przy pomniku upamiętniającym zryw w sierpniu 1944 roku zakończyć tę część spaceru.

Część IIISpacer

Powązki Wojskowe to jedna z najważniejszych polskich nekropolii. Tu miejsce ostatniego spoczynku znalazły osoby znane z kart historii zmarłe w okresie od roku 1918 do czasów nam współczesnych. Miniemy groby bohaterów ale również spojrzymy na groby osób, których nazwiska do dzisiaj budzą kontrowersje. W trakcie spaceru odwiedzimy między innymi, groby pułkownika Kuklińskiego, generałów Stanisława Sosabowskiego, Stanisława Skalskiego, Janusza Brochwicz-Lewińskiego, Sławomira Petelickiego, poetów Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Macieja Zembatego, kompozytora Władysława Szpilmana, dziennikarza Waldemara Milewicza, kardiochirurga Zbigniewa Religii, trenera Kazimierza Górskiego i najlepszego zawodnika w historii polskiej piłki nożnej, Kazimierza Deyny.

Zatrzymam się przy kwaterze A20, będącej celem wycieczek młodzieży z całej Polski, z grobami „Rudego”, „Alka” i „Zośki”, przy kwaterze „Na Łączce” oraz przy kwaterze ofiar katastrofy w Smoleńsku. Na Powązkach Wojskowych znajdziemy również tysiące grobów żołnierzy poległych w czasie zrywów niepodległościowych oraz zabitych na wszystkich frontach II Wojny Światowej.

Serdecznie zapraszamy !!

Zdjęcia
Od85zł
Book Now

Proceed Booking