Bałkany – wyjątkowe miejsca kultu i wypoczynek

0
Cena
Od1,790zł
Cena
Od1,790zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

833

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

9 Dni/8 Nocy
Data: Na zamówienie
Lublin, Polska
Bałkany
Opis Wycieczki

Klaudiu, powinien tutaj być dodany opis każdej wycieczki. Jak skończymy stronę to pokażę Ci gdzie i w jaki sposób to dodawać.

 • Wiedeń – stolica Austrii
 • Dubrovnik – serce Dalmacji
 • Panoramiczne trasy wzdłuż Adriatyku
 • Medugorje – z pielgrzymką do Matki Bożej
 • Plitvickie Jeziora – cud natury

Miejsce Wyjazdu i Przyjazdu

Lublin, Polska

Godzina Spotkania

Cena Zawiera

 • 7 noclegów (pokoje 2,3 os z łazienkami),
 • 7 śniadań,
 • 7 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie NNW, KL, TFG,
 • opieka pilota w trakcie całej imprezy,
 • opłaty: za obowiązkowych przewodników miejskich, słuchawki turystyczne, opłaty drogowe, opłaty parkingowe, transport komfortowym autokarem klasy LUX z WC, TV, barkiem.

Cena Nie Zawiera

 • dopłat do pokoi 1 os – 450,00 zł,
 • napoi do obiadokolacji (oprócz wody),
 • wydatków własnych uczestników.

Wpłaty

 • 1790,00 zł/os + 85 EURO (*Kwota w EURO płatna pilotowi w dniu wyjazdu w autokarze)

Co oczekiwać

Program

Dzień 1WIEDEŃ

Zbiórka w godzinach nocnych, przejazd autokarem w kierunku Wiednia.

WIEDEŃ: Przejazd na wzgórze Kahlenberg, skąd Jan III Sobieski wyruszył na bitwę z Turkami. Miejsce to chętnie odwiedzane jest przez Polaków. Objazd obwodnicą Ringstrasse przez historyczne centrum miasta z najpiękniejszymi zabytkami: Katedrą Św. Szczepana, Opera, Uniwersytet, Parlament oraz wiedeński pałac władców Austrii – Hofburg. Czas wolny na wiedeńską kawę i słynny tort Sachera. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 2PLITVICKIE JEZIORA

Śniadanie. Wykwaterowanie, Plitvickie Jeziora – urzekają niezwykłą scenerią 16 tarasowo ułożonych jezior połączonych ze sobą 92 wodospadami. Miejsce pełne niezliczonych strumyków i strumieni, potoków, rzeczek oraz stawów i dzikich rozlewisk. Urody temu miejscu dodają 2 największe jeziora – Kozjak i Prosczansko, które zajmują prawie dwie trzecie wodnego obszaru parku. Cud natury wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 3CHORWACJA: SPLIT, TROGIR

Śniadanie. TROGIR – piękne, średniowieczne miasto otoczonego morzem, wśród roślinności śródziemnomorskiej. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta, wpisanego na listę UNESCO: rynek, ratusz, kościół św. Jana Chrzciciela, zwiedzanie budowanej przez cztery wieki katedry św. Wawrzyńca. SPLIT – największego miasta Dalmacji. Zwiedzanie jednej z najwspanialszych, zachowanych do dziś, budowli z czasów imperium rzymskiego – pałacu Dioklecjana wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4MEDUGORJE, MOSTAR

Śniadanie. Przejazd do Mostaru – zwiedzimy zabytkowe centrum miasta: Kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO, meczet. Zwiedzimy również Starą Carsiję – jest to starówka na prawym brzegu Neretwy, mury miejskie z XVI w. Następnie przejedziemy do Medjugorje. Jest to miejsce kultu Matki Bożej Królowej Pokoju. Objawienia miały miejsce w 1981 r. we wsi Bjakovici w parafii Medjugorje. Zwiedzimy Sanktuarium i odbędziemy spacer do Góry Objawień. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5DUBROVNIK

Śniadanie. DUBROVNIK – Perła Adriatyku! W programie spacer po pięknej kamiennej starówce, wpisanej na listę UNESCO, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Następnie spacer po Placa, tętniącej życiem arterii starego miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami: wieżą zegarową, pięknym pałacem Sponza i kościołem św. Błażeja, patrona miasta. Zwiedzanie katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Czas wolny na delektowanie się urokami Dubrovnika, które zapierają dech w piersiach. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 6PLAŻOWANIE

Śniadanie. Czas wolny na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7PLAŻOWANIE

Śniadanie. Czas wolny na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8MARIJA BISTRICA

Śniadanie. Marija Bistrica – największe sanktuarium maryjne Chorwacji. Od 15.08.1971 r. jest sanktuarium narodowym. Historia sanktuarium związana jest z cudowną figurą Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Wokół świątyni znajdują się dziękczynne płyty marmurowe dające świadectwo łask doznanych za wstawiennictwem Matki Boskiej.

Wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 9POLSKA

Przejazd nocny przez Austrię i Czechy do Polski. Zakończenie imprezy.

Zdjęcia