BAŁKAŃSKIE WAKACJE – WYPOCZYNEK I OBJAZD 14 DNI – SŁOWACJA, BOŚNIA I HERCEGOWINA, CZARNOGÓRA, ALBANIA, MACEDONIA, WĘGRY

0
Cena
Od2,865zł
Cena
Od2,865zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

6598

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

14 dni, 12 noclegów
Data: 25 czerwca - 8 lipca 2023
możesz wsiąść w: Tczewie, Świeciu, Toruniu, Łodzi, Kielcach, Krakowie, Katowicach :) Daj znać, gdzie będzie Ci najwygodniej :)  ANTENKA Z LUBLINA DO KIELC W CENIE :)
Bałkany
Opis wycieczki

Zapraszamy na wspaniały, wakacyjny  wypoczynek i objazd po Bałkanach. Odwiedzimy wiele krajów, poznamy wspaniałe miejsca i krajobrazy. Będą: plaża, góry, kaniony, jeziora, wodospady, źródła termalne i pyszne jedzenie oraz bałkański, regionalny wieczorek taneczny z lokalnymi trunkami 🙂

Plażujemy w Albanii, a odwiedzimy m.in. SŁOWACJĘ, BOŚNIĘ I HERCEGOWINĘ, CZARNOGÓRĘ, ALBANIĘ, MACEDONIĘ, A NA KONIEC WĘGRY.  Zwiedzisz: Bratysławę, Sarajewo, Mostar, Dubrownik, Medjugorie, Kotor, Budve, Szkodrę, Tiranę, Ochrydę, Skopje i Miszkolc.

25.06.- 08.07.2023 r.

Zapraszamy rodziny, przyjaciół, singli i pary 🙂 Można płacić bonem turystycznym.

Dogodne raty również w indywidualnych ustaleniach 🙂

Miejsce wyjazdu i przyjazdu

Jedziemy przez całą Polskę, możesz wsiąść w:  Tczewie, Świeciu, Toruniu, Łodzi, Kielcach, Krakowie, Katowicach 🙂 Daj znać, gdzie będzie Ci najwygodniej 🙂  ANTENKA Z LUBLINA DO KIELC W CENIE 🙂

Godzina spotkania

Wyruszamy 25.06. z Tczewa   godz. 18.00 i ze Świecia godz. 2000  Kolejne godziny zbiórek podamy w zależności od tego ile osób będzie wsiadać w jakich miastach 🙂

Cena: 2865 zł + 450 euro na 45 osób płatnych zawiera wszsytkie świadczenia:

 • - 8 noclegów hotele 3 *** po trasie; 4 noclegi pobytowe w Albanii w hotelu o podwyższonym standardzie****
 • - 12 śniadań i 11 obiadokolacji;
 • - transport, opłaty drogowe i parkingowe;
 • - obiad w Miszkolcu; - termy w Miszkolcu – bilet grupowy;
 • - BILETY WSTĘPU - pakiet zwiedzania: Sarajewo-meczet i cerkiew; Mostar – dom turecki; wodospady Kravica; Muzeum Skanderberga, Twierdza Rodzafy w Szkodrze, buski - wjazd na twierdze; rejs po Jeziorze Szkoderskim – czas płynięcia ok 2 godziny + bilet wstępu na teren Parku Narodowego; Sanktuarium św. Antoniego w Lac – busiki ; Twierdza króla Samuela; łódki w Ochrydzie, Kanion Matka: rejs i wejście do jaskini.
 • - wieczorek taneczny z kolacją i winem 0,5 l/osoba;
 • - ubezpieczenie KL i NNW z chorobami przewlekłymi; - TFP i TFG;
 • - opieka pilota biura; - usługi lokalnych przewodników;
 • - słuchawki turystyczne do oprowadzania – tour guidy
 • podatki loklane i podatek VAT

Cena nie zawiera

 • - wydatków osobistych i posiłków nie ujętych w programie,
 • - zwyczajowych napiwków dla obsługi;
 • - dodatkowych napoi podczas lokalnego wieczorku tanecznego w Albanii; - innych atrakcji na życzenie grupy;

Wpłaty i ważne informacje

 • Harmonogram wpłat: 1. rata: 365 zł+ 100 euro – przy zapisie lub najpóźniej do 15.12.2022 2. rata: 1000 zł do 15.02.2023 3. rata: 600 zł do 15.04.2023 4. rata: 900 zł do 10.06.2023 5. rata: 350 euro – w dniu wyjazdu – płatne w autokarze
 • x indywidulanie możliwy także inny rozdział wpłat, można płaicić BONEM TURYSTYCZNYM
 • x wyjazd na dowód osobisty - sprawdź jego ważność !!! zgodnie z prawem to posiadacz dokumentu odpowiada za jego ważność i możliwość przekraczania granic :)
 • - Wieczorek taneczny w gospodarstwie agroturystycznym: Pema e jetes – opis: Menu jest sezonowe, ale składa się z: deski przystawek na zimno (sery, wędliny); na ciepło (byrek, grillowane warzywa), tave (tradycyjna albańska potrawa), sałatki sezonowej, głównego dania (też sezonowo może być koźlina, jagnięcina, kaczka czy cielęcina) i owoców na deser. Do tego 0,5 l wina (wymiennie z mocniejszą rakiją), dla dzieci soki naturalne. Muzyka na żywo, a później DJ (żeby nie było monotonnie to trochę muzyki tradycyjnej, ale też trochę do tańczenia plus polskie niespodzianki).
Program

Dzień 1 - 25 czerwca 2023 - niedzielaWyjazd z Tczewa o godz. 18.00 - jedziemy przez całą Polskę

(25.06.2023r.)

Spotkanie z pilotem i rozpoczęcie wycieczki: z  Tczewa godz. 18.00 i ze Świecia godz. 2000   

Przejazd do Słowacji. Po drodze przerwy na toaletę.

Do Słowacji jedziemy przez: Toruń, Łódź, Kielce – (antenka z Lubelszczyzny w cenie) , Kraków, Katowice – daj znać gdzie chciałbyś dołączyć 🙂

Dzień 2 - 26 czerwca 2023 - Bratysława

Dzień 2 (26.06.2023r.)

W godzinach porannych przyjazd do Bratysławy, przerwa na śniadanie i kawę we własnym zakresie. Zwiedzanie z przewodnikiem historycznego centrum stolicy Słowacji, w tym droga koronacyjna, Zamek, Katedra św. Marcina; następnie przejazd do Bośni i Hercegowiny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 - 5 - 27 - 29 czerwca 2023 - Medjugorie - Dubrownik

Dzień 3 (27.06.2023r.)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Sarajewa stolicy Bośni i Hercegowiny. Zwiedzanie starego miasta: Brusa Bezistan, ratusz, katedra katolicka, meczet Gazi Husver-biega, Bascarsijski Bazar, most Gawniła Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Przejazd do Mostaru – zwiedzanie: kamienny stary most nad lazurową wodą, łączący dwa brzegi: katolicki i muzułmański, Carsija- stare miasto, meczety – Koskin Mechmed – Paszy i Karodoz-Bega, łaźnie.

Przejazd do hotelu w Medjugorie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4  (28.06.2023r.)

Medjugorie. Dla chętnych (!) poranne wejście na Górę Krizevac- droga krzyżowa (dla chętnych). Czas na indywidualna modlitwę. Śniadanie. Wyjazd do wodospadów w Kravica – możliwość kąpieli i plażowania.  Dla chętnych (!) możliwość udziału w wieczornym programie modlitewnym, międzynarodowa msza święta, obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

Dzień 5 (29.06.2023r.)

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika (zwiedzanie miasta – zwanego perłą Adriatyku). Przejazd malowniczą trasą do Czarnogóry. Kotor i zatoka Kotorska. Zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg w Czarnogórze.

Dzień 6 - 10 - 30 czerwca - 4 lipca 2023 - Czarnogóra, Albania, wypoczynek, wieczorek regionalny

Dzień 6 (30.06.2023r.)

Śniadanie.  Spacer po Budvie w obrębie murów obronnych, katedra św. Jana – pozostałości starożytnych budowli, średniowiecznych kaplic i cytadeli. Przejazd do Starego Baru, zwiedzanie: ruiny średniowiecznego Jezioro Szkoderskie – rejs po jeziorze (jest to największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim). Przejazd do Albanii zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w okolicach Szkodry.

Dzień 7 (01.07.2023r.)

Śniadanie. Zwiedzanie Szkodry rozpoczniemy od spacerze po centrum. Najpierw zobaczymy katedrę św. Szczepana – patrona miasta, a następnie przespacerujemy się zabytkowym deptakiem zaprojektowanych w stylu włoskim w XIX w. Zwiedzanie zakończymy w okolicach Wielkiego Meczetu oraz pomnika Matki Teresy. Następnie przejedziemy do twierdzy Rozafy, z której roztacza się niezwykły widok na jezioro Szkoderskie. Wizyta w sanktuarium św. Antoniego w Lac – to jedno z najważniejszych dla katolików miejsc w Albanii.  Przejazd do hotelu nad morzem (okolice Durres/Golem – hotel pobytowy.)  Popołudnie wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 8 (02.07.2023r.)

Śniadanie. Dla chętnych przejazd na niedzielną mszę do Durres w kościele św. Dominika.

Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Następnie wieczorek taneczny. Impreza z muzyką na żywo z przekąskami.  Nocleg w hotelu (hotel pobytowy).

 

Dzień 9  (03.07.2023r.)  Śniadanie – wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg (hotel pobytowy).

 

Dzień 10  (04.07.2023r.)

Śniadanie.  Przejazd do Kruji- zwiedzanie twierdzy Skanderbega – największego bohatera narodowego Albańczyków, zwiedzania Muzeum Skanderberga. Czas wolny na starym bazarze, gdzie można kupić najróżniejsze pamiątki: od rękodzieła po tradycyjne bibeloty i srebrną biżuterię (filigran).

Przejazd do Tirany stolicy i największego miasta Albanii. Zwiedzanie rozpoczniemy od Placu Matki Teresy i spacer będzie wiódł aż do Placu Skanderbega. Zobaczymy najstarszy zabytek stolicy – XVIII wieczny meczet Ethnem Beja, a także architektoniczne perełki z czasów Ahmeda Zogu oraz panowania włoskich faszystów (siedziba premiera, ratusz, hotel Dajti, budynki uniwersyteckie). Będziemy mogli zobaczyć także pozostałości z czasów komunistycznych jak dawna siedziba KC, Pałac Kongresowy, Prezydencki czy „piramida”. 

Powrót do hotelu, wypoczynek na morzem, obiadokolacja i nocleg (hotel pobytowy).

 

Dzień 11-14 - 5 lipca - 8 lipca 2023

Dzień 11  (05.07.2023r.)

Śniadanie. Przejazd do Ochrydy.  Zwiedzanie starego miasta gdzie zobaczymy pozostałości starożytnego teatru, wzgórze Plaosznik z cerkwią św. Pantelejmona, twierdzę króla Samuela. Do centrum przepłyniemy łódkami i będziemy mogli podziwiać to niezwykłe miasto z innej perspektywy.  Ochryda – prastary macedoński ośrodek leżący nad malowniczym jeziorem. Miasto jako jedyne w Macedonii Północnej wpisane na listę UNESCO. Przejazd w kierunku Skopje. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 12  (06.07.2023r.)

Śniadanie. Zwiedzanie Skopje: kamienny most, łaźnie Dauta Paszy, Stara Czarszija, cerkiew św. Spasa z rzeźbionym w drewnie ikonostasem, meczet Mustafa Paszy, Bit Pazar, Muzeum Matki Teresy Albanki urodzonej w Skopje. Kanion Matka – najpiękniejszego w Macedonii, utworzonego na rzece Treska w pobliżu stolicy Skopje. Rejs  łódkami oraz zwiedzanie jaskini. Powrót do hotelu w Skopje. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13  (07.07.2023r.)  Śniadanie. Przejazd na granicę serbsko-węgierską. Zakwaterowanie w hotelu na terenie Węgier – obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 14  (08.07.2023r.) Śniadanie. Przejazd do Miszkolca i pobyt w basenach (jaskiniach) groty solne, krótkie zwiedzanie, wspólny obiad i przejazd na granicę Węgiersko-Polską. Zakończenie pielgrzymko-wycieczki w godzinach nocnych.

możliwe fakultety podczas pobytu w Albanii - serdecznie zachęcamy :)

Podczas pobytu istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych, np.:

 – safari jeep, już od 5 osób – 55 euro/osoba, opis: Trasa jeep safari wiedzie przez nieodkryte regiony wokół Golem. Nietknięte turystyką wioski, domki porośnięte winoroślami, malownicze pejzaże i oczywiście bezdroża. Odkryj z nami miejsca, o których wiedzą tylko lokalsi. Zabierzemy Cię tam, gdzie plażują, gdzie są najświeższe ryby i pachnące słońcem owoce. Program obejmuje przygodę, plażowanie oraz lunch w albańskim klimacie. Na zakończenie odkryjemy zapomnianą twierdzę Bashtova!

– Rejs po jeziorze Koman – 60 euro/osoba jezioro Koman jest jedną z naszych najpopularniejszych wycieczek! Wyjeżdżamy wcześnie rano, a sama trasa bogata jest w piękne widoki. Po dotarciu na przystań wsiadamy do łódek i rozpoczynamy rejs. Łódki mieszczą od kilkunastu do ok 30 osób i są zadaszone. Celem pierwszej części podróży jest ujście rzeki Shala, czyli miejsce zwane „albańska Tajlandią”. Śmiałkowie, którzy nie boją się zimnej wody (ok 10 stopniu) będą mogli się wykąpać! Ponad to znajduje się tam plaża i bary. Po czasie wolnym w tym malowniczym zakątku ruszamy łódkami do przystani Berisha, gdzie czeka nas lunch. W autentycznym góralskim gospodarstwie, w cieniu winorośli skosztujemy prawdziwych albańskich specjałów. Po posiłku przepłyniemy wrócimy do przystani, gdzie rozpoczynaliśmy naszą przygodę i ruszymy w drogę powrotną

  – Berat i winiarnia Cobo – 39 euro/osoba. Berat to miejsce magiczne! Zwiedzanie tego miasta, znajdującego się na Liście Dziedzictwa UNESCO, rozpoczniemy o poranku, kiedy wciąż nie jest bardzo upalnie. Przespacerujemy się malowniczymi uliczkami twierdzy i zobaczymy najsłynniejszy widok „tysiąca okien” (zwany również widokiem “okien nad oknami”). Odwiedzimy także Muzeum Ikon im. Onufriego, gdzie z pasją opowiemy przede wszystkim o tajemnicach tego miejsca. Następną atrakcją będą słynne dzielnice Mangalem i Gorica. Zwiedzimy meczet Królewski i piękną świątynię bektaszycką. Czeka na nas także czas wolny w centrum miasta. Ostatnim punktem jest degustacja w winiarni Çobo. Nie jest to zwykła atrakcja, gdyż klimat miejsca i sposób w jaki rodzina Çobo przyjmuje gości jest autentycznym i niepowtarzalnym doświadczeniem. Do wina będziemy mogli skosztować specjalnie dobranych serów, oliwek, a także oliwy.

 – Piracki rejs na wyspę Sazan – 50 euro/osoba –  Jeśli kochacie morskie przygody ta wycieczka będzie idealna! W rejs wypłyniemy z portu we Vlorze, gdzie czeka nas podróż pełna anegdot. Przepłyniemy najpierw na wyspę Sazan, największą spośród albańskich wysp. Miejsce to kryje wiele tajemnic, o których usłyszymy na krótkim spacerze po dawnym miasteczku będącym częścią komunistycznej bazy wojskowej. Oprócz jej pozostałości będziemy podziwiać piękne widoki. Kolejny etap rejsu to przepłynięcie wzdłuż półwyspu Karaburun. Zobaczymy (z zewnątrz) słynną Jaskinię Pirata Hadżiego Aliu, gdzie podobno ukrywał swoje skarby. Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie odpoczynek, na jednej z rajskich plaż półwyspu. Na miejscu znajduje się bar, restauracja oraz leżaki (dodatkowo płatne). Po plażowaniu powrócimy do portu i wyruszmy w podróż powrotną.

Zdjęcia