Armenia – Kraina tysiąca krajobrazów – Dusza Wschodu

0
Cena
Od2,750zł
Cena
Od2,750zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2815

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

6 dni/5 nocy
Data: na zamówienie
Warszawa, Polska
Erewań, Armenia
Opis wycieczki

Armenia – wspaniała kraina, bogata w różnorodne krajobrazy i niepowtarzalne zabytki, pierwszy chrześcijański kraj, dusza wschodu, winnice, fabryka koniaku. Trasa: Erewań – Świątynia Geghard – Ararat – Chor Wirap – Norawank – Goris – Tatew – Selima – Noratus – Jezioro Sewan – Sevanavank – Erewań.

! Należy posiadać ważny paszport

Miejsce wyjazdu i przyjazdu

Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Godzina spotkania

Spotkanie z pilotem na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie o godz. 19.00 i początek odprawy lotniskowej.
22.15 wylot do Erewania, lądowanie o 3:50 czasu ormiańskiego.

Cena zawiera

 • bilet samolotowy Warszawa - Erewań - Warszawa - 23 kg bagaż rejestrowany, 8 kg podręczny;
 • ubepzieczenie NNW i KL;
 • zakwaterowanie hotelach 3*** w pokojach 2os. – 5 nocy,
 • transfery lotniskowe,
 • transfery po Armenii komfortowym autokarem,
 • wyżywienie 4 śniadania, 4 obiady, 2 kolacje, ognisko,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika lokalnego,
 • opiekę pilota biura,
 • bilety wstępów,
 • degustację wina w Areni;
 • degustacje koniaków w Ararat,
 • butelkę wody 0.5l dziennie na 1os.
 • obowiązkowy Fundusz Turystyczny;

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju 1os .( 100 euro/os.)
 • opcjonalnej kolacji z wieczorem folklorystycznym w 2 dniu wycieczki – cena 20 euro/osoba;

Wpłaty

 • Cena: 2750 zł/os + 310 euro/os – przy 30 uczestnikach płatnych

Wpłaty zaliczki i rezerwacje miejsca (samolot – hotel)

 • 1 rata – 500 zł/osoba, 2 rata 1000 zł + 200 euro
Program

Dzień 1 Przelot do Erewania

Spotkanie z pilotem na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie o godz. 19.00 i początek odprawy lotniskowej.
22.15 wylot do Erewania, lądowanie o 3:50 czasu ormiańskiego.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Wycieczka po mieście- zwiedzanie centrum Erewania, m.in. Plac Republiki, Statua Matki Armenii. Zwiedzimy Cicernakaberd. Wizyta w przechowalni rękopisów – Matenadaran, gdzie jest ok.20000 rękopisów nie tylko w jez. ormiańskim. Wycieczka po ormiańskiej wytworni brandy ARARAT. Degustacja 2 rodzajów tego znakomitego trunku. Przejazd do prowincji Kotayk. Zwiedzanie pogańskiej świątyni Garni poświęconej bogu słońca – Mitrze. Świątynia jest w stylu grecko-romańskim, umiejscowiona na skalistym brzegu nad głębokim kanionem, z którego roztacza się piękny widok. Zwiedzimy również ruiny pałacu królewskiego oraz królewskich łaźni .
Obiad w gospodarstwie domowym z pokazem wypieku lawasha – ormiańskiego chleba, degustacja lokalnej kuchni ormiańskiej.
Przejazd do unikatowej Świątyni Geghard (z Xll\ Xlll wieku) wykutej w skale , którą nazwano Klasztorem „ Świętej Włóczni”. Nazwa pochodzi od legendy, mówiącej, że w tym miejscu przechowywano włócznię, którą przebito bok konającego na krzyżu Jezusa Chrystusa. Wedle trzynastowiecznego manuskryptu do Armenii miał ją przywieźć Apostoł Juda, zwany Tadeuszem. Teraz grot jest wystawiony w muzeum katedry Eczmiadzynie. Klasztor jest wpisany na listę UNESCO i słynie z niesamowitej akustyki. Powrót do hotelu, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie . Przejazd do prowincji Ararat, zwiedzanie klasztory Chor Wirap – miejsca , gdzie był wieziony Święty Grzegorz Oświeciciel przez 13 lat, bez jedzenia, w głębokim lochu z powodu propagowania chrześcijaństwa. Jest to jedno z ważniejszych świętych miejsc dla chrześcijan. Tu także będziemy podziwiać przepiękne widoki na dwa śnieżne szczyty biblijnej góry Ararat – Mały i Duzy Ararat (3925m npm i 5165m npm). Wzgórza przylegające do Chor Wirap były miejscem pierwszej stolicy Armenii – starożytnego Artaszatu, założonego 180 lat przed Chrystusem przez króla Artaszesa.
Następnie udamy się przez spektakularny kanion miedzy czerwonymi skalami w kierunku klasztoru Norawank ( Xll wiek) przejeżdżając przez wioskę Areni, która była i jest jednym z centrów produkcji wina w Armenii. Najnowsze odkrycia archeologiczne sprawiły, że to miejsce jest znane na całym świecie. We wrześniu 2010 roku archeolodzy odkryli kilka 6100- letnich winnic (prowincja Wajoc Dzor). W odkopanej winnicy znaleziono prasę do wytłaczania wina, pojemniki do fermentacji i przechowywania wina, kubki do picia, winorośl, skorki i nasiona. Jest to najstarsza do tej pory udokumentowana winnica na świecie. Tu czeka nas degustacja wina, a następnie obiad.
Po drodze do Goris zwiedzimy kompleks megalityczny Karahundz – ormiański Stonehenge położony na wysokości 1770m n.p.m. Przejazd do Goris . Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Goris.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do klasztoru Tatew, dostaniemy się tam najdłuższą na świecie pasażerską kolejką linową na świecie – 5752m. W średniowieczu Tatev był znanym centrum edukacyjnym w Armenii. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd w kierunku jeziora Sevan ,po drodze zatrzymamy sie na przeleczy Selima -2410 m n.p.m., skąd rozpościera się piękny widok na okoliczne góry , zobaczymy carawanaseraj – zajazd dla karawan z 1332 roku. Następie po przyjeździe w okolice jeziora Sevan wizyta w Noratus na zabytkowym cmentarzu chaczkarów – kamiennych krzyży, które są jedną z wizytówek ormianskiej tradycji i kultury. Nocleg w hotelu w Sewan.

Dzień 5

Śniadanie. Zwiedzanie Sevanavanku – pięknie położonego na wcinającym się w jezioro półwyspie – zabytkowego klasztoru. Czas wolny na zakupy pamiątek na straganach. Obiad w lokalnej restauracji. Pożegnalne ognisko.

Dzień 6

Około północy transfer na lotnisko – wylot do Polski 4.40. Lądowanie w Polsce – 6.30. Zakończenie wycieczki.

Zdjęcia