Skarbce Lublina – najpiękniejsze, najcenniejsze!

0
Cena
Od30zł
Cena
Od30zł
Imię i nazwisko*
Adres Email*
Numer telefonu*
Twoja data podróży
Twoja wiadomość*
Ilość osób*
*Zgadzam się z Polityką Prywatności
Prosimy o wyrażenie zgody przed wysłaniem formularza.
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1964

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do mnie.

+48 691 516 727

kontakt@edu-tour.pl

1 dzień
Data: na zamówienie
Lublin, Plac przed Archikatedrą
Lublin
Opis wycieczki

To wycieczka szlakiem najcenniejszych skarbców w Lublinie, gdzie zgromadzone są przede wszystkim unikatowe zbiory sztuki sakralnej. Zwiedzimy Skarbiec oo. Dominikanów na Starym Mieście, Skarbiec i słynną zakrystię akustyczną Archikatedry Lubelskiej z jej nową ekspozycją na Chórze oraz Kościół  św. Piotra Apostoła, rzadko odwiedzany, a również związany z Jezuitami, podobnie jak Archikatedra, będący również znakomitym przykładem renesansu lubelskiego, podobnie jak Dominikanie.

Miejsce

Lublin, Plac przed Archikatedrą, ul. Królewska 10

Godzina spotkania

do ustalenia

Cena zawiera

  • cena 30 zł/osoba - usługa przewodnicka
  • dodatkowo - bilety wstępów - do Skarbca w Archikatedrze, Kaplicy Akustycznej i wystawę na chórze - 10 zł

Cena nie zawiera

  • dodatkowych atrakcji na życzenie grupy

ważne informacje

  • ilość miejsc: 15
Program

Dzień 1Ramowy program:

Udamy się do Archikatedry Lubelskiej. Zwiedzimy dawny kościół Jezuitów, poznamy jego historię oraz zakrystię akustyczną i skarbiec, gdzie zobaczymy przepiękne polichromie Meyera, złote kielichy wysadzane drogimi kamieniami, monstrancje o niezwykle bogatej stylistyce oraz przepiękne, haftowane ornaty. Będą także przedmioty pochodzące z dawnego Kościoła Farnego w Lublinie. Usłyszymy kilka legend lubelskich, do których nawiązuje ekspozycja, przede wszystkim w nowej części, na chórze Archikatedry.
Będziemy także w Skarbcu oo. Dominikanów w “Klasztorze w sercu Miasta”. Starodruki, księgi opisujące cuda drzewa krzyża świętego, bogato zdobione szaty oraz reprodukcja obrazu “Unii Lubelskiej” Jana Matejki. W kościele pod wezwaniem św. Stanisława zobaczymy m.in. słynny obraz “Pożar Lublina”, dzięki któremu poznamy jak wyglądało dawniej nasze miasto.
W Kościele św. Piotra Apostoła będziemy kontynuować historię zakonu Jezuitów i renesansu lubelskiego. Do tego ciekawa historia Starego Miasta. Zapraszamy!

Zdjęcia