Niedawno obchodziliśmy rok renesansu lubelskiego. Dlatego warto bliżej poznać obiekty z nim związane.
Na szkoleniu dowiesz się czym jest renesans lubelski? Czy to styl? Czy zjawisko? Jak go charakteryzować? Jak to stało się, że w ogóle zaistniał? Czy jest rzeczywiście „lubelski”, czy może to styl eklektyczny, prezentujący fantazję fundatorów. O tym wszystkim dowiemy się na wyjeździe szkoleniowym części Szlaku Renesansu Lubelskiego.
Dla grupy, dla której ta trasa nie jest wygodna ze względów logistycznych - ułożymy trasę bardziej dopasowaną, obejmującą obiekty renesanu w innych częściach województwa.
Szkolenie jest przeznaczone dla: pasjonatów Lubelszczyny, kultury, histoii i sztuki; a także pilotów i przewodników, którzy przyjeżdzają na ziemię lubelską, zamojską i Roztocze oraz tych, którzy już dobrze poruszają się po niej, ale chcieliby poszerzyć swoją wiedzę. Szlak renesanu lubelskiego jest dośc rozległy, szkolenie obejmuje wybrane obiekty.
Czas i miejsce zbiorki – Plac Zamkowy Lublin, godz. 8.00, kiedy - zamów.
Cena: 96 zł/osoba przy minimum 20 osobach
(wynajęcie autokaru na trasie wyjazdu, ubezpieczenie NNW, usługę szkoleniową, opiekę pilota, zaświadczenie uczestnictwa, mapę szlaku renesanu lubelskiego).
Trasa wyjazdu szkoleniowego:
Końskowola – Kościół poszpitalny św. Anny;
Gołąb – Kościół pod wezwaniem Św. Katarzyny i Św. Floriana;
Kazimierz Dolny nad Wisłą – Kościół Farny pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła i św. Jana Chrzciciela, Kamienica Przybyłów, Kamienica Górskich, Kamienica Celejowska, Kościoł poszpitalny pod wezwaniem św. Anny;
Wąwolnica – kaplica pod wezwaniem Matki Boskiej Kębelskiej;
Lublin – Kościół pobrygidkowski pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej, Dominikanie.
Zapraszamy!